• شناسه خبر : 33966
  • تاریخ انتشار : 28 مرداد 1399 - 12:52

رئیس کمیته موی تای اردبیل گفت: یک دوره مسابقات مجازی موی تای قهرمانی استان اردبیل با عنوان عید تا عید و با شعار در خانه بمانیم برگزار شد.

باشگاه ورزشی

آبان اکوانپور، رئیس کمیته موی تای اردبیل گفت: یک دوره مسابقات مجازی موی تای قهرمانی استان و با عنوان عید تا عید و با شعار در خانه بمانیم از عید قربان تا عید غدیر در دو مرحله مقدماتی و نهایی با هماهنگی و نظارت هئیت انجمن های ورزشی استان اردبیل و بامساعدت های مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل برگزار گردید.

او افزود: خوشبختانه مسابقات مجازی موی تای با استقبال قابل توجه ورزشکاران استان مواجه شد که از ورزشکاران عزیز استان کمال تقدیر و تشکر دارم.

رئیس کمیته موی تای اردبیل اضافه کرد: در پایان این مسابقات، در بخش آقایان، مقام اول را ایلیا خراسانی از مشگین، مقام دوم را علی نظری از بیله سوارو مقام سوم را حسین نیکزاد از اردبیل ازآن خود کردند و در بخش بانوان نیز زهرا قربانی، الهه برمکی،پریا باقرزاده هر سه از مشگین شهر موفق به کسب مقام های اول تا سوم شدند.

ابان اکوانپور بیان کرد: به نفرات برتر هر دو بخش آقایان و بانوان این مسابقات، علاوه بر احکام قهرمانی جوایز ویژه ای نیز تقدیم خواهد شد و ما بقی شرکت کنندگان به رسم یاد بود لوح تقدیر تقدیم می گردد به علت شرایط ویژه همه گیری کرونا زمان دقیق آن متقابلا اعلام خواهد شد.

او در ارتباط با رشته موی تای یا بوکس تایلندی تصریح کرد: این رشته با قدمتی ۲۰۰۰ساله عضو کمیته بین المللی المپیک،از کشور تایلند در سال ۶۸ وارد ایران شده و توانسته جایگاه های معتبری در جهان و اسیا بدست بیاورد، کسب رتبه نخست اسیا در سال گذشته یکی از عنوان های ایران است با توجه به شرایط کرونا در کشور و استان به علت بالا رفتن شرایط روحیه ورزشکاران فراهم کردن فضایی برای رقابت مسابقات به صورت مجازی برگزار شد.

او ادامه داد: استان اردبیل دارای چندین مدال جهانی،بین المللی و کشوری موی تای می باشد و امید است با همکاری مسئولان محترم هئیت و اداره کل بتوانیم به زودی تبدیل به قطب ورزش موی تای کشور شویمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up