• شناسه خبر : 33969
  • تاریخ انتشار : 28 مرداد 1399 - 12:32

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در سال تحصیلی جدید با توجه به شرایط موجود کرونایی اساس آموزش دانش‌آموزان بر شبکه آموزشی شاد است.

دانش آموز مدرسه

احمد ناصری ۲۸ مرداد در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: مدیران مدارس هم برای آموزش حضوری و هم آموزش‌های غیرمستقیم از طریق شبکه‌های اجتماعی برنامه‌ریزی کرده‌اند اما در صورت ادامه این روند و عدم تثبیت وضعیت سفید در استان اساس آموزش بر محور شبکه شاد خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مدیران مدارس برنامه‌های مدونی را برای حضور دانش‌آموزان در مدارس در دست تهیه دارند که در صورت عادی شدن شرایط آموزش‌ها به صورت حضوری و در غیر این صورت با استفاده از شبکه شاد تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را در سالتحصیلی جدید آغاز می‌کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد مدیران، ۹۵ درصد معلمان و بیش از ۸۰ درصد دانش‌آموزان طبق آمار خرداد ماه جاری عضو شبکه شاد هستند، گفت: ما تک تک دانش‌آموزان را در این طرح رصد کرده و با پوشش همگانی این شبکه سعی داریم تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل و آموزش‌های مستقیم محروم نشود.

ناصری افزود: در کنار شبکه شاد برنامه‌های تلویزیونی نیز به صورت مکمل و در ساعات مشخص مطالب درسی را برای دانش‌آموزان ارائه خواهند کرد .

وی ادامه داد: در شبکه آموزشی شاد ۲۰ دقیقه برای دانش‌آموزان اول ابتدایی و ۳۵ دقیقه برای سایر پایه‌های زمان آموزشی در نظر گرفته شده است و در این زمان تعیین شده معلمان مباحث مهم آموزشی را ارائه می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه با توجه به برنامه‌ریزی‌های و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در سه وضعیت سفید، نارنجی و قرمز در استان اردبیل نیز برای بازگشایی مدارس تصمیم‌گیری خواهد شد، تصریح کرد: در مناطق روستایی و عشایری که فضای کلاس‌ها گسترده بوده و امکان رعایت فاصله اجتماعی وجود دارد کلاس‌ها به صورت حضوری خواهند بود و در سایر مناطق با تصمیم ستاد مقابله با کرونا دانش‌آموزان تحصیل خواهند کرد.

ناصری از شروع سالتحصیلی از ۱۵ شهریورماه خبر داد و بیان کرد: در پنجم شهریور ماه نیز یک دوره مانور آموزشی برای کارکنان و عوامل مدارس در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد تا مدیران، معاونین و عوامل مدارس با نحوه مقابله با بیماری، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت موازین بهداشتی و … آشنا شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up