• شناسه خبر : 33973
  • تاریخ انتشار : 28 مرداد 1399 - 12:50

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل بستری شده اند.

بیمار کرونا

شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۶ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۵۰ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

او با بیان اینکه آمار ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روزهای اخیر افزایش داشته، افزود: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ نفر از اردبیل، ۵ نفر پارس آباد، ۷ نفر مشگین شهر و ۴ نفر از گرمی گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه آمار ابتلاء به بیماری کرونا دائماً در حال نوسان است اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۷۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند و تعداد کل بستری‌ها نسبت به هفته گذشته کاهش چشمگیری داشته و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم همچنان شاهد کاهش این آمار باشیم.

دکتر حبیب زاده گفت: متأسفانه ۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا فوت کرده‌اند، توصیه‌ای که به هم استانی‌ها داریم پایبندی به رعایت موارد بهداشتی برای کاهش آمار ابتلاء است و این امر جز با مشارکت جدی فعالان رسانه و فضای مجازی در بحث فرهنگسازی و جدیت دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در بحث بازدید از اماکن عمومی میسر نخواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up