• شناسه خبر : 34013
  • تاریخ انتشار : 28 مرداد 1399 - 08:03

چند روز پیش مردی نزد مأموران پلیس پاکدشت ورامین رفت و مدعی شد که پدر ۶۰ساله‌اش به‌طرز مرموزی ناپدید شده است.

زن مجرم

شهرخوان:  او توضیح داد: پدرم صبح برای رفتن به محل کارش سوار خودروی زانتیای خود از خانه خارج شد اما دیگر برنگشت.

با گذشت زمان، ما که نگرانش شده بودیم، چند بار با او تماس گرفتیم اما موبایلش خاموش بود. بعد متوجه شدیم که او آن روز به محل کارش نرفته و هیچ‌کس از وی خبر ندارد.

برای همین نگرانی‌مان بیشتر شد و تصمیم گرفتیم ماجرا را به پلیس اطلاع دهیم.با اظهارات مرد جوان، مشخصات مرد گمشده در اختیار پلیس قرار گرفت و تحقیقات برای پیدا کردن او آغاز شد. تا اینکه چند ساعت بعد فردی با موبایل مرد جوان تماس گرفت و مدعی شد که او و همدستانش پدر وی را ربوده‌اند و برای آزادی‌اش ۵ میلیارد تومان می‌خواهند.

تهدید مردجوان

درحالی‌که آدم‌ربایان مرد جوان را تهدید کرده بودند که اگر ماجرا را به پلیس اطلاع دهد، پدرش را هرگز نخواهد دید، مرد جوان نزد پلیس رفت و ماجرای تماس مرموز را با آنها در میان گذاشت.

حالا شکی وجود نداشت که مرد گمشده، قربانی گروگانگیرها شده و با توجه به اینکه وی وضعیت مالی خوبی داشت، احتمالا افرادی که از وضعیت مالی وی خبر داشته‌اند، او را ربوده‌اند تا از خانواده‌اش اخاذی کنند.به این ترتیب بررسی‌های گسترده پلیس برای شناسایی آدم‌ربایان و آزادی گروگان شروع شد.

تماس‌های تهدیدآمیز آدم‌ربایان

درحالی‌که تماس‌های تهدیدآمیز آدم‌ربایان ادامه داشت، کارآگاهان پلیس آگاهی به‌دنبال یافتن ردی از آنها بودند. این تحقیقات بعد از حدود یک هفته به نتیجه رسید و مأموران پلیس به ردی از یک زن در این پرونده دست یافتند. بررسی‌ها نشان می‌داد که زن جوان از مدتی قبل به بهانه پیدا کردن کار نزد مرد ربوده‌شده رفته و با او طرح دوستی ریخته اما همزمان با ربوده شدن این مرد، ناپدید شده است.

کارآگاهان در جریان تحقیقات خود موفق شدند ردی از این زن در کرج به‌دست آورند. با هماهنگی قضایی، تیم عملیاتی پلیس راهی کرج شد و خانه‌ای را که احتمال می‌رفت گروگانگیران در آنجا حضور داشته باشند، زیرنظر گرفت. در بررسی‌های نامحسوس مشخص شد که حدس مأموران درست بوده و مرد ربوده‌شده در این خانه زندانی شده است.

مأموران در یک عملیات ضربتی وارد خانه شدند و علاوه بر دستگیری زن جوان و ۲ مرد، گروگان ۶۰ ساله را که در یکی از اتاق‌ها زندانی شده بود، پس از یک هفته اسارت نجات دادند. متهمان پس از دستگیری به اداره پلیس انتقال یافتند و معلوم شد که طراح نقشه گروگانگیری، زن جوان بوده است.

زن در بازجویی‌ها گفت: وقتی متوجه شدم که این مرد وضعیت مالی خوبی دارد، تصمیم گرفتم به او نزدیک شوم تا بتوانم از او اخاذی کنم. به بهانه اینکه به‌دنبال کار می‌گردم، پیشش رفتم و توانستم اعتمادش را جلب کنم.

این در حالی بود که از قبل با همدستی شوهر صیغه‌ای‌ام و یکی از دوستان او منتظر فرصتی مناسب برای ربودن او بودیم.زن جوان ادامه داد: وقتی موفق شدم اعتمادش را جلب کنم، در روز حادثه به بهانه‌ای با او قرار دیدار گذاشتم و وقتی به محل قرار آمد، همدستانم وارد ماجرا شدند و او را دزدیدند.

بعد او را به کرج و خانه‌ای که از قبل در نظر گرفته بودیم، بردیم و قصد داشتیم در ازای آزادی‌اش ۵ میلیارد تومان از خانواده‌اش بگیریم که دستگیر شدیم.سردار کیومرث عزیزی، فرمانده انتظامی شرق استان تهران درباره این پرونده گفت: متهمان پس از اعترافات به آدم‌ربایی، برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.
مرجع : همشهری آنلایندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up