• شناسه خبر : 34053
  • تاریخ انتشار : 29 مرداد 1399 - 02:29

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: با توجه به مصوبه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مبنی بر نظارت نیروی انتظامی بر تورهای غیرمجاز طبیعت‌گردی، جارچیان و مراکز اقامتی غیرقانونی، پیگیری‌های مجدد در این زمینه انجام می‌شود.

IMG 5843

صغری فرشی روز چهارشنبه در جلسه پیگیری امور مربوط به ثبت اطلاعات تاسیسات گردشگری در سامانه جامع آمار اظهارداشت: در راستای ساماندهی فعالیت‌های تورهای طبیعت‌گردی برخورد با تورهای متخلف و غیرمجاز در اولویت این اداره کل قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس هدف‌گذاری‌های انجام شده برگزاری هرگونه تور طبیعت‌گردی منوط به اخذ مجوز قانونی از معاونت گردشگری اداره کل و یا هیات‌های ورزشی زیرنظر اداره کل ورزش و جوانان استان است و در غیر این صورت با برگزارکنندگان اینگونه تورها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: هماهنگی لازم با مراجع قضایی و انتظامی انجام گرفته تا در صورت مشاهده موارد مشکوک برخورد قانونی لازم با این تورها انجام شود.

او از فعالان گردشگری و محیط زیست خواست تا در صورت مشاهده موارد غیرقانونی در خصوص برگزاری این قبیل تورهای طبیعت‌گردی در اسرع وقت اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل را در جریان بگذارند.

فرشی تشریح کرد: برای حمایت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری براساس بخشنامه ابلاغی وزارتخانه مرخصی ۶ ماهه به متقاضیان این حوزه صادر و پس از آن برای دوره ۶ ماهه بعدی تمدید خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت ثبت اطلاعات تاسیسات گردشگری در سامانه جامع اطلاعات و آمار، پیگیری امور مربوط به این سامانه از تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری استان انجام و در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.

او از بررسی مشکلات مربوط به ثبت اطلاعات و آمار تاسیسات گردشگری و تبیین اهمیت اخذ کد شناسه ملی برای تمامی تاسیسات گردشگری برای تشکل‌های گردشگری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این سامانه مبنای اقدامات در حوزه تشکل‌ها از وزارتخانه است، در اسرع وقت باید تشکل‌ها اطلاعات خواسته‌شده در این سامانه را تکمیل و نسبت به دریافت کد شناسه اقدام کنند.

وی بیان کرد: این سامانه همه تاسیسات گردشگری را در بر خواهد گرفت و تمامی امور مربوط به صدور و تمدید مجوز، تسهیلات و سایر موارد از طریق این سامانه به صورت کشوری انجام خواهد شد.

فرشی با بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تسهیلات کرونا عنوان کرد: نماینده‌ای از معاونت گردشگری برای تسریع در امور و به سرانجام رساندن تسهیلات حمایتی به تهران ارسال و از معاونت گردشگری وزارت پیگیر امور مربوط به کرونا شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up