• شناسه خبر : 34066
  • تاریخ انتشار : 29 مرداد 1399 - 02:03

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: اهالی حسینی استان با نصب پرچم و بنر در محلات پویش هر خانه یک حسینیه را در محرم امسال اجرا کنند.

عزادازی محرم

حجت‌الاسلام حسن باقری با بیان اینکه ماه محرم و عزای سیدالشهداء(ع) تعطیل بردار نیست، اظهار داشت: تاریخ بیانگر این است که هیچگاه و هیچ زمان، مراسمات عزاداری ها تعطیل نشده و بعد از این هم نخواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال شیوع ویروس کرونا نه تنها در کشور ما بلکه در کل دنیا فراگیر شده و تمام برنامه های دینی و مذهبی را تحت شعاع قرار داده است، افزود: اهمیت موضوع در حدی است که حتی اخیرا موجب تعطیلی مراسم حج نیز شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نحوه عزاداری ها در شرایط کرونایی، گفت: فرمایشات رهبری فصل الخطاب است و مراسمات محرم امسال باید با رعایت دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا و متفاوت نسبت به سالهای گذشته برگزار شود.

حجت‌الاسلام باقری با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و برگزاری مراسمات در فضاهای باز باید رعایت  شود، خاطر نشان کرد: قطعا با همکاری مردم فهیم و وقت شناس استان، مراسمات عزای سرور و سالار شهیدان با شکوه تر و تاثیرگذارتر از سالهای گذشته برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به راه اندازی پویش هر خانه یک حسینیه، بیان کرد: از مردم حسینی استان تقاضا داریم با فضا سازی محلات و  خیابان ها و نصب پرچم جلوی خانه ها حال و هوای محرم را پر شور تر کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل، تصریح کرد: از جوانان درخوست داریم با شور و شعور حسینی پای کار آمده و محرم امسال را در تاریخ ماندگار کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up