• شناسه خبر : 34068
  • تاریخ انتشار : 29 مرداد 1399 - 02:03

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری ۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.

بیمار کرونا

شهرام حبیب زاده عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۵ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۳۹ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا در شهرستان‌های استان همچنان وجود دارد و در صورت عدم رعایت مردم غیر قابل کنترل خواهد بود، مطرح کرد: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ نفر از اردبیل، ۵ نفر پارس آباد، ۴ نفر مشگین شهر و ۵ نفر گرمی و ۳ نفر از خلخال گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به کاهش نسبی موارد بستری ناشی از کرونا طی روزهای اخیر اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۷۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۲ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند و لازم به ذکر است که کاهش نسبی موارد بستری نشان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شمار زیادی از مردم و همچنین تلاش‌های کادر درمان استان است.

دکتر حبیب زاده گفت: متأسفانه ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا فوت کرده‌اند لذا توصیه می‌شود مردم برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان حتماً از ماسک و مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند و در صورتی که فردی را مشاهده کردند که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل انگار و بی توجه است برای حفظ جان وی و عموم مردم حتماً تذکرات لازم را به او بدهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up