• شناسه خبر : 34078
  • تاریخ انتشار : 29 مرداد 1399 - 10:57

بیکاری در زمان شیوع کرونا باعث شد مرد جوان دست به سرقت بزند.سارق که در جریان سرقت کابل دچار برق گرفتگی شد بعد از قطع پنج انگشت دست و نجات از حالت کما به اتهام خود اعتراف کرد.

حوادث

شهرخوان: هفته قبل با اعلام قطع برق در یکی از محله های غرب تهران و مشاهده یک سارق در محل قطع برق،پرونده جنایی برای رسیدگی در دستور کار بازپرس شعبه ۴ دادیاری ناحیه ۳۴ روی میز بازپرس مدرسی قرار گرفت.

زمانی که ماموران اداره برق برای رسیدگی به علت ماجرا به پست برق مراجعه کردند،مشاهده کردند جوانی در کنار پست برق روی زمین افتاده است که در دست راستش یک کابل برق بود و ابزار آلات سرقت کنار او افتاده بود.

شواهد ماجرا حکایت از آن داشت که آن جوان قصد سرقت کابل را داشته است.این در حالی بود که حدود ۵۰ میلیون کابل برق به سرقت رفته بود و با توجه به اینکه جریان برق از دست راست سارق وارد و از دست چپ او خارج شده بود،علائم حیاتی داشت.

بنا بر این متهم جوان برای انجام روند درمان به بیمارستان منتقل شد.کادر درمان اعلام کردند که شانس زنده ماندن او کم است و برق گرفتگی سبب شد به کما برود.پنج انگشت دست راست او هم در جریان اتصال به کابل و برق گرفتگی در بیمارستان قطع شد.

با شیوع کرونا بیکار شدم و کابل دزدیدم

سارق بعد از یک هفته از کما بیرون آمد و بعد از به هوش آمدن به شرکت در سرقت کابل اعتراف کرد و به بازپرس پرونده گفت:«مدتی بود به خاطر شیوع کرونا بی کار شده بودم و یک روز در ماشین یک راننده مسافر کش،سر درددلم با راننده باز شد و گفتم که بیکار شده ام.

او هم گفت کاری نان و آب دار برایم سراغ دارد و پیشنهاد داد همراه او و همدستانش در سرقت کابل های برق شرکت کنم.

من هم قبول کردم اما این اولین باری بود که دست به سرقت کابل می زدم و یکدفعه دستم را که به کابل گرفتم دیگر نفهمیدم چه شد و برق من را گرفت و بیهوش شدم.الان هم از اینکه همدستانم کجا فرار کرده اند بی خبرم و نمی دانم بعد از بیهوش شدن من کابل های برق را کجا منتقل کردند.»

تحقیقات برای یافتن ردی از بقیه سارقان ادامه دارددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up