• شناسه خبر : 34177
  • تاریخ انتشار : 30 مرداد 1399 - 05:38

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: لیست افراد دریافت کننده تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و دریافت کنندگان مشاغل خانگی به صورت پشتیبان در استان اردبیل بر روی سامانه شفافیت قرار گرفت.

پیشخوان بانک

قاسم رحیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با راه‌اندازی سامانه شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای رعایت شرایط فراگیر و عادلانه و به دور از تبعیض‌ برای عموم مردم لیست افراد دریافت کننده تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و دریافت کنندگان مشاغل خانگی به صورت پشتیبان در استان اردبیل بر روی این سامانه قرار گرفت.

وی افزود: امروزه سرعت انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به عنوان یک راهکار پیشگیرانه جهانی مبارزه با فساد باید مورد توجه قرار گیرد تا همه مردم بتوانند از امکانات ملی به صورت یکسان برخوردار شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با بیان اینکه برای مبارزه با فساد باید همه قوا پای کار باشند گفت: بروز فسادهای مالی منشا شکاف گسترده میان مقامات و پیکره جامعه خواهد بود که لازم است راه کارهای مقابله با آن مورد بررسی قرار گیرد.

رحیمی با عنوان اینکه فساد امروزه دیگر به صورت کامل متوجه مدیران دولتی نیست گفت: وجه اشتراک اغلب تعاریف ارائه شده در باره فساد را می‌توان رشوه و سوءاستفاده از موقعیت‌های شغلی برای نفع شخصی دانست.

وی با تاکید بر لزوم نظارت‌های هوشمند و رصد به هنگام و دائمی به قانون ارتقای سلامت نظام اداری اشاره کرد و اظهار داشت: نظارت مردمی و آزادی رسانه‌ای یکی از ابزارهای مهم در مبارزه با فساد در کنار سایر ساختارهای نظارتی موجود است.

وی اظهار داشت: فراهم آمدن حق نظارت عمومی در اقدامات پیشگیرانه در حوزه فساد اداری و استفاده از مشارکت مردم در فرایند مقابله با فساد، تقویت وجدان کاری و حذف رانت خواری در کنار انضباط اجتماعی و فرهنگ خود کنترلی و عملیاتی سازی برنامه ارتقا سلامت نظام اداری از دیگر راهکارهای مقابله با فساد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: تمام اطلاعات دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، تسهیلات حمایتی کرونا از کسب و کارها و تسهیلات مشاغل خانگی بالای ۵۰ میلیون ریال در سامانه https://shafaf.mcls.gov.ir قابل روئیت است.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه‌های شفافیت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مواردی که توسط شخص وزیر پیگیری می شود این است که مدیران این وزارتخانه باید خود را در یک اتاق شیشه‌ای ببینند که همواره با نظارت مردمی و رسانه‌ای روبه‌رو هستند تا علاوه بر افزایش بهره‌وری و بازدهی کاری زمینه فسادهای مختلف اداری و مدیریتی نیز از میان برداشته شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up