• شناسه خبر : 34179
  • تاریخ انتشار : 30 مرداد 1399 - 05:05

معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: نیت واقف به هیچ وجه مانع سرمایه‌‌گذاری، رشد و توسعه نمی‌شود و عوایدی که از وقف واقف حاصل شود در راستای توسعه بوده که اگر طرح اقتصادی باشد عواید بیشتری نصیب جامعه می‌شود.

قرارداد سرمایه گذاری

حجت الاسلام والمسلمین امرالله حسنی نیا در دیدار با مدیرکل اوقاف استان اردبیل اظهار داشت: وقف در زمینه امور درمانی و ساخت مراکز درمانی، کمک به حوزه‌های علمیه،کمک به نیازمندان  و احداث یتیم خانه‌ها از جمله این نیت‌هاست.

وی با اشاره به اینکه استان اردبیل در زمینه موقوفات و وجود واقفان خیراندیش جایگاه بالایی در کشور دارد، اظهار داشت: موقوفات این استان به ویژه موقوفات مرحوم محمدصالح، خادم وطن و سایر موقوفات باعث توسعه اردبیل شده است.

حسنی‌نیا با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش های مختلف کشاورزی وارد شده است، گفت: این مجموعه با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش‌های اقتصادی، کشاورزی، دامداری و هر جایی که ظرفیت وجود داشته باشد ورود پیدا کرده و حمایت لازم را از اشتغال و اقتصاد دارد.

وی اظهار کرد: نیت واقف به هیچ وجه مانع سرمایه‌‌گذاری، رشد و توسعه نمی‌شود و عوایدی که از وقف واقف حاصل شود در راستای توسعه بوده که اگر طرح اقتصادی باشد عواید بیشتری نصیب جامعه می‌شود.

معاون سازمان اوقاف کشور با تاکید بر نحوه صحیح مدیریت بر موقوفات گفت: در  بخش‌های مختلف اقتصادی مانند باغات ،پرورش بز سانن الپاین ، انرژی خورشیدی و غیره نیز اوقاف اردبیل ورود پیدا کرده است.

وی گفت: مردم می‌‌توانند با استفاده از ظرفیت موقوفات در بخش های مختلف اقتصادی زمینه سرمایه‌گذاری داشته و اوقاف نیز نظارت کند.

حسنی‌نیا با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه در خصوص موقوفات جدید با توجه به نیاز و ضرورت جامعه به واقفان مشاوره می‌ دهد، گفت: در این زمینه کارشناسان این سازمان در هر منطقه و شهرستان با توجه به نیاز روز جامعه و نیاز هر منطقه و شهرستان به واقفان مشاوره لازم را ارائه می‌‌دهند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up