• شناسه خبر : 34189
  • تاریخ انتشار : 30 مرداد 1399 - 05:32

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: عمده برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ماه محرم اردبیل در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

مهدی ستوده

حجت الاسلام والمسلمین مهدی ستوده اظهار داشت: عمده برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ماه محرم اردبیل در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود که در این زمینه تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است.

وی با اشاره به این که همزمان با دهه اول ماه محرم سوگواره بصیرت عاشورایی در ۱۵ امامزاده و بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود گفت: به دلیل ضوابط ستاد مقابله با ویروس کرونا بستر فضای مجازی در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی در نظر گرفته شده و درصدد تبیین اهداف قیام عاشورا و نهضت حسینی در این ایام هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به این که کلمه ممنوع برای برگزاری مراسمات ماه محرم زیبنده نیست گفت: عزاداری دستگاه امام حسین(ع) تعطیل‌شدنی نیست و امسال نیز عزاداران دارالارشاد اردبیل برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را باشکوه و منظم برگزار می‌کنند.

ستوده تصریح کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و محدودیت زمانی برای برگزاری مراسمات ماه محرم اولویت اساسی است و در این زمینه نیاز است مبلغان ماه محرم از طریق بستر مجازی نسبت به اجرای برنامه‌های تبلیغی اقدام کنند.

وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی همانند هر سال در استان اردبیل انجام یافته که در تلاش هستیم به تمامی اهداف خود در راستای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در شأن دستگاه اباعبدالله‌الحسین دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up