• شناسه خبر : 34201
  • تاریخ انتشار : 30 مرداد 1399 - 05:44

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: روحانیون وظبفه بزرگی در مدیریت عزاداری محرم بر عهده دارند.

عزادازی محرم

حجت الاسلام جعفر زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در همایش روحانیون منطقه مشگین شهر که با عنوان طلایه داران تبلیغ برگزار شد, وظیفه خطیر روحانیون در محرم امسال ونحوه عزاداری در این ماه را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه دشمن اکنون با بهانه قرار دادن ویروس کرونا سعی در تضعیف دین و باورهای دینی دارد و شبهات مختلفی را در این خصوص مطرح کرده اضافه کرد: مدیریت عزاداری ها در همه اماکن، آرام کردن فضای عزاداری ، تبیین ضرورت های جامعه امروزی ، جریان سازی تبلیغ دینی از اولویت های مهم روحانیت در عرصه تبلیغی کشور و استان باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان افزود: عزاداری امسال با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در مکان های آماده شده در فضای باز ، عدم تجمع بیش از حد، حفظ فاصله اجتماعی به اندازه ۲ متر،استفاده از ماسک و عدم پذیرایی برگزار خواهد شد و با رعایت همه توصیه های بهداشتی شاهد عزاداری بسیار خوبی خواهیم بود.

حجت الاسلام جعفر زاده با بیان اینکه تغییر در نحوه عزاداری صرفا برای حفظ سلامت عمومی جامعه می‌باشد اضافه کرد: سپاه وشهرداری موظف هستند مکان عزاداری را ضدعفونی کنند.

وی در پایان گفت: بعد از ثبت نام عزادارن ،دسته های عزاداری و هیات ها در سامانه بیرق اقلام بهداشتی ارائه خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up