• شناسه خبر : 34210
  • تاریخ انتشار : 30 مرداد 1399 - 06:24

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: عملیات اجرایی ۶ طرح و پروژه سرمایه‌گذاری اقتصادی در بخش صنعت این شهرستان پایان یافته و این طرح‌ها بهره‌برداری می‌شوند.

کارخانه صنعتی

سیدناصر میرمرسلی افزود: این پروژه‌ها شامل کارخانه ساخت و تولید لوازم یدکی و قطعات موردنیاز کارخانه‌های آردسازی سعید صنعت ، مصنوعات چرمی هرو چرم ، ۲ واحد تولید بتن آماده ، تولید آبگرمکن و پکیج چندمنظوره و تولید بلوک سبک لیکا است که با حمایت‌های صورت گرفته از سوی کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و اداره صمت با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بزودی بهره‌برداری خواهند شد.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی ۶ طرح و پروژه بالغ بر ۷۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، اظهارداشت: بخشی از این سرمایه آورده سرمایه‌گذار و بخش دیگری نیز از طریق پرداخت تسهیلات بانکی تامین شده است.

وی گفت: در سال جهش تولید با هدف دستیابی به اهداف این شعار حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی و اشتغال‌زا در این منطقه در دستور کار اداره صنعت ، معدن و تجارت بوده و برای تسهیل در پرداخت تسهیلات بانکی ،رفع موانع اداری و سرعت‌بخشی به جواب استعلامات اداری تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه با پیشگیری از حمل و انتقال مصالح ساختمانی خام از جمله شن و ماسه تولیدی شهرستان به استان همسایه گیلان که موجب از بین رفتن آسفالت راه‌های ارتباطی منتهی به گیلان می‌شود، افزود: برای حمایت از تولیدکنندگان فرآورده و مصالح ساختمانی تاکنون ۱۴ واحد بلوک‌زنی در خلخال راه‌اندازی شده است.

او تشریح کرد: با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید بلوک‌های ساختمانی در خلخال برای ۳۰ نفر ایجاد اشتغال شده است و با بهره‌برداری از واحدهای تولیدی و صنعتی جدید برای ۶۹ نفر از بیکاران منطقه زمینه اشتغال مستقیم و پایدار ایجاد خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up