• شناسه خبر : 34369
  • تاریخ انتشار : 01 شهریور 1399 - 12:32

استاندار اردبیل گفت: نهضت عاشورا فرهنگی است که هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود و در این روز امام حسین (ع) برای احیای فرهنگ و ادامه راه جدش و برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

اکبر بهنامجو
استاندار اردبیل گفت: توسعه همه‌جانبه جامعه نیازمند تقویت فرهنگ و افزایش برنامه‌های فرهنگی است.
 اکبر بهنام جو  در آیین شروع فیلمبرداری سریال تلویزیونی “میهمانی موقت” افزود: توسعه اقتصادی بدون توجه به حوزه فرهنگ در جامعه، موجب ایجاد بی‌تفاوتی به تمدن و گسترش بی‌معنایی و بی‌هویتی می‌شود.
وی با بیان اینکه بها دادن به حوزه فرهنگ و هنر در جامعه ضروری است، تصریح کرد: تولید برنامه‌های مختلف با محتوای فرهنگی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ترویج شیوه‌های مناسب زندگی موثر باشد.
استاندار اردبیل به وضعیت پیش آمده ناشی از شیوع کرونا در استان اشاره کرد و افزود: لازم است برنامه‌ها و فیلم‌هایی با محتوای فرهنگ‌سازی در زمینه ازدواج، آیین‌های ختم و عزا و دیگر فعالیت‌های جمعی تولید و ترویج شود.
بهنامجو اظهارداشت: هنرمند به زبان هنر می‌تواند سبک زندگی و رفتارهای متناسب با شرایط را انتقال داده و در این خصوص از شیوه‌های بیان جذاب و تاثیرگذار استفاده کند.
وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: نهضت عاشورا دانشگاهی است که درس انسانیت و فداکاری می‌دهد و همه ساله شیعیان از این مکتب درس زندگی و انسانیت می‌آموزند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up