• شناسه خبر : 34438
  • تاریخ انتشار : 01 شهریور 1399 - 09:54

در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی و مدیریت هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل منعقد شد.

اشتغال زنان در صنعت

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به کلیات طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، گفت: این نهاد با اجرای طرح‌های توانمندسازی، یک صد و دو نفر از زنان سرپرست خانوار، همچنین در طرح نوین توسعه مشاغل خانگی دو هزار نفر را در قالب مشاغل خانگی ساماندهی و وارد چرخه بازار و اشتغال خواهد کرد.

مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه در این طرح، شبکه‌سازی، تیم‌سازی و شناسایی بازار فروش برای عرضه محصولات و ارائه خدمات از مهم‌ترین اولویت‌ها است، افزود: این همکاری می‌تواند به توسعه و پایدارسازی کسب و کارهای زنان روستایی با بهره‌مندی از ظرفیت صندوق اعتباری خرد زنان روستایی، زنان آسیب‌پذیر، کشاورز و کارآفرین روستایی کمک کند.

وی با بیان اینکه در طرح‌های توانمندسازی، افراد به تسهیلات و چرخه حمایتی وابسته نمی‌شوند، تصریح کرد:  به منظور ایجاد بستر مناسب برای فروش محصولات، در حال حاضر فروشگاه‌ و سامانه‌های مجازی راه‌اندازی شده است تا افراد و پیشران‌های توانمند بتوانند محصولات خود را به راحتی به بازار عرضه کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل یکی از مشکلات محصولات خانگی را برندسازی عنوان و بیان کرد: در طرح توسعه مشاغل خانگی، پیشران‌ها با جهت‌دهی درست به جامعه هدف می‌توانند بستر خوبی را برای توسعه اقتصادی فراهم و مشکلات اشتغال استان را رفع کنند.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه ظرفیت آموزش مجازی برای توانمندسازی افراد در جهاددانشگاهی استان اردبیل وجود دارد، یادآور شد: درصدد هستیم اهداف اجرایی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و توسعه مشاغل خانگی را با بهره‌مندی از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استان به نحو مطلوب و قابل قبول پیش ببریمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up