• شناسه خبر : 34440
  • تاریخ انتشار : 01 شهریور 1399 - 09:46

مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی اردبیل از فعالیت ۳۷ مرکز خدمات کشاورزی در استان اردبیل خبر داد.

آبیاری مزارع کشاورزی

مدیر هماهنگی ترویج جهادکشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان اردبیل به حوزه توانمندسازی نیروی انسانی ورود خوبی داشته است، اظهار کرد: در طرح‌های توسعه مشاغل خانگی و توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار باید به مهارت‌افزایی افراد روستایی بیشتر توجه شود و حمایت لازم از سوی متولیان صورت گیرد.

علیرضا خواجوی با اشاره به اینکه این دو طرح از طرح‌های هدفمندی هستند که بازار محوری و شبکه‌سازی در آن به اشتغال افراد کمک شایانی خواهد کرد، اضافه کرد: باید بسترهای لازم برای ارتقاء مهارت‌های زنان استان که ۵۰ درصد جمعیت را تشکیل می دهد، صورت گیرد تا از وابستگی آنان به نهادهای حمایتی جلوگیری و زمینه اشتغال آنان در صورت نیاز فراهم شود.

وی از فعالیت بیش از ۶۰ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در استان خبر داد و  خاطرنشان کرد: با برگزاری دوره‌های آموزشی‌ و ایجاد و تامین امکانات لازم در این صندوق‌ها، بستر لازم برای اشتغال بیش از دو هزار نفر فراهم شده است.

وی ارتقاء نیروی انسانی، تکنولوژی، سرمایه و بازار را چهار رکن اصلی تولید اعلام کرد و افزود: جهادکشاورزی در اجرای بهینه طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با معرفی صندوق‌های اعتبارات خرد زنان کارآفرین و پیشرو روستایی با جهاددانشگاهی همکاری خواهد کرد.

خواجوی به آمادگی جهادکشاورزی استان اردبیل برای ارائه آموزش‌های بخش کشاورزی طرح‌های مذکور اشاره و اضافه کرد: ۳۷ مرکز خدمات کشاورزی در شهرستان و دهستان‌های استان اردبیل فعالیت دارند که  از پتانسیل این مراکز می‌توان در جهت آموزش و توانمندسازی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند از پتانسیل رسانه و سامانه آموزشی جهادکشاورزی استان اردبیل برای توسعه طرح‌‌های توسعه مشاغل خانگی استفاده کند، بیان کرد: با هم‌افزایی می‌توان به توسعه و توانمندسازی  اقتصادی افراد و مشمولان این طرح در استان کمک کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up