• شناسه خبر : 34461
  • تاریخ انتشار : 01 شهریور 1399 - 07:25

پروژه پل قدس از اولویت‌های مهم پروژه‌های قابل اجرا در استان اردبیل است که حدود ۶ سال قبل عملیات ساخت آن آغاز شده و تنها از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

پل

 

چهارده سال پیش طرح اولیه پل قدس در اردبیل مطرح و به قول مسئولین پس از سالها مطالعه کارشناسی حدود ۶ سال قبل عملیات ساخت آن آغاز و خبر احداث پل همزمان با طرح اولیه در معرض اخبارها برای مدیران ونمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و اعلام شد این پل در عرض ۲سال بعد از آغاز ساخت به بهربرداری رسیده و چهره شهر را شبیه مادر شهرها تبدیل خواهد کرد.

نحوه اجرای این پل قرار بود نماد معماری اردبیل را به نمایش گذاشته و به نوعی به یک کارنامه ماندگار تبدیل شده و بخش عظیمی از مشکلات هسته مرکزی شهر را رفع نماید اما متاسفانه ظاهر امر نشان می‌دهد پل بدون مطالعات جامع بخصوص بدون در نظر گرفتن شیوه‌های تامین مالی آغاز و هم اکنون باعث تشدید ترافیک در هسته مرکزی شهر گردیده و نمادی از ضعف مدیریت‌های استان اردبیل را به نمایش گذاشته و بعنوان یک کارنامه ناتوانی مدیران اجرایی تبدیل گردیده و همچنان بخش عظیمی از اوقات مدیران را مشغول خود نموده و به یک ابزار تبلیغاتی مبدل و باعث بی‌اعتمادی مردم به مسئولین شده است.

در خصوص پل قدس اخیرا استاندار اردبیل گفت: با توجه به بودجه ۴۵ میلیارد تومانی تخصیص یافته به شهرداری روند ساخت پل به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهد کرد.

نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی هم گفت: با مساعدت‌های ویژه معاون رئیس جمهور و اختصاص اعتبارات لازم پل قدس دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: به دنبال رایزنی با مدیرعامل بانک شهر قرار است ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات به پل قدس تزریق شود.

شهردار اردبیل در جریان بازدید نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پل قدس گفت: در صورت تزریق اعتبار به موقع و مناسب تا پایان امسال عملیات اجرای پل قدس به اتمام خواهد رسد.

با این اوصاف تاکنون هیچ اعتباری جهت ادامه عملیات پل قدس تزریق نشده و در صورت تزریق، پروژه‌ای که در طول ۶ سال تنها از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است با توان مدیریتی استان اردبیل اتمام پل تا پایان سال طی ۶ ماه مورد قبول هیچ عقل سلیمی نیست.

حداقل انتظار از دست‌اندرکاران استان اردبیل این است با مردم صادق بوده و اعتماد عمومی را خدشه‌دار نسازند که این عمل خیانت به جامعه نظام و کشور است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up