• شناسه خبر : 34474
  • تاریخ انتشار : 01 شهریور 1399 - 08:28

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: هوشمندسازی جاده‌ها از اولویت‌های راهداری استان اردبیل است.

دوربین کنترل سرعت
کلیم‌الله وثوقی در بازدید از جاده اردبیل – سرچم افزود: در پنج ماه گذشته ۳۹ میلیون و ۸۱۸ هزار تردد در جاده‌های استان ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی اظهار داشت: بیشترین تردد به ترتیب در محورهای اردبیل – آستارا و بالعکس با سه میلیون و ۷۶۶ هزار تردد، اردبیل – مغان و بالعکس (محدوده سه‌راهی صحرا) با ۲ میلیون و ۷۸۸ هزار تردد و اردبیل – سه‌راهی سرعین و بالعکس با ۲ میلیون و ۶۶۳ هزار تردد به ثبت رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه میانگین سرعت خودروها در جاده‌های استان در این مدت ۷۲ کیلومتر بر ساعت بوده است، اضافه کرد: ۱۱ درصد ترددها مربوط به وسایط نقلیه سنگین است.
وثوقی ادامه داد: به علت شیوع ویروس کرونا و همراهی مردم در عمل به شعار “در خانه بمانیم” شاهد کاهش مسافرت غیرضروری در جاده‌های استان هستیم.
وی بیان کرد: ۶۸ سامانه تردد شمار، ۴۰ دوربین نظارت تصویری، ۵۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور و سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل هوشمندسازی جاده‌ها را از اولویت‌های راهداری دانست و گفت: اردبیل در این زمینه یکی از استان‌های پیشرو است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up