• شناسه خبر : 34625
  • تاریخ انتشار : 03 شهریور 1399 - 01:54

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مسیر راه‌سازی خلخال – ماسوله در صورت مساعد بودن شرایط جوی منطقه تا پایان شهریور امسال تکمیل می‌شود.

راهسازی

 

علی یوسف‌زاده در بازدید از این پروژه اظهارداشت: از مسیر ۸۵ کیلومتری راه ارتباطی خلخال، شال، ماجولان به ماسوله در استان گیلان و از مجموع مسیر ۳۵ کیلومتری شال از توابع بخش شاهرود این شهرستان به ماسوله در حوزه استحفاظی استان اردبیل تاکنون ۲۸ کیلومتر آسفالت شده است.

وی با بیان اینکه زیرسازی مسیر آماده شده برای اجرای آسفالت در سال گذشته به علت مشکل تامین آسفالت و تعطیلی کارخانه‌های تولید آسفالت منطقه به تعویق افتاد، از برطرف شدن مشکل یاد شده خبر داد و گفت: با عقد قرارداد با یکی از کارخانه‌های تولید آسفالت بخش خصوصی خلخال مسیر زیرسازی شده توسط پیمانکار مجری طرح در حال قیرپاشی و آماده‌سازی است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به شرایط جوی منطقه وجود مه دایمی در طول مسیر راه‌سازی خلخال – ماسوله و در گردنه منتهی به شهر ماسوله افزود: سرعت آسفالت مسیر بستگی به شرایط جوی مساعد دارد و در صورت مساعد بودن شرایط جوی منطقه آسفالت ۴.۵ کیلومتر از طول مسیر راه در حوزه استحفاظی استان اردبیل تا پایان شهریور امسال تکمیل می‌شود.

یوسف زاده اظهارداشت: با توجه به وجود ۱۵ کیلومتر از مجموع مسیر خلخال – ماسوله در حوزه استان گیلان، انتظار از مسئولان راه و شهرسازی استان همسایه جدیت بیشتر در تکمیل عملیات راه‌سازی حوزه گیلان است.

وی از پروژه راه خلخال – ماسوله به عنوان سخت‌ترین و صعب‌العبورترین پروژه راه‌سازی استان اردبیل یاد کرد و افزود: برغم محدودیت‌های مالی و اعتباری و سختی عملیات اجرایی پروژه بخوبی پیش می‌رود.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه برای اجرای پروژه در حوزه استان اردبیل ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود، گفت: از مسیر ۱۵ کیلومتری استان گیلان تنها سه کیلومتر آسفالت شده و ۱۲ کیلومتر باقیمانده نیاز به راه سازی، زیرسازی و آسفالت دارد.

یوسف زاده افزود: با بهره‌برداری از این راه توریستی راه برای ورود گردشگران داخلی و خارجی از سمت ماسوله – استان اردبیل از دروازه جنوبی این استان هموار شده و این کار رونق اقتصادی مردم منطقه و صنعت گردشگری را به همراه خواهد داشت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up