• شناسه خبر : 34639
  • تاریخ انتشار : 03 شهریور 1399 - 02:59

رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: به همت حوزه هنری استان اردبیل سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی برگزار می‌شود.

عزاداری عاشورا

امیر رجبی اظهار داشت: حوزه هنری استان با مشارکت سازمان صدا و سیمای مرکز اردبیل، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، سازمان تبلیغات اسلامی استان، شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و ارج نهادن به فرهنگ عاشورا و زبان‌های بومی، سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی را برگزار می‌کند.

وی بیان کرد: شناسایی و جذب استعدادهای ادبی، تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران انقلابی، جریان سازی در شعر و ادبیات ترکی منطبق بر ارزش‌های اسلامی، معرفی و برجسته سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر متعهد در زبان ترکی و اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورا از اهداف برگزاری سوگواره است و شاعران استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل می‌توانند در این رویداد فرهنگی و هنری شرکت کنند.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل در تشریح مقررات این جشنواره گفت: هر هنرمند می‌تواند آثار خود را به صورت مجزا در قالب فایل word و با اندازه قلم ۱۴ و نوع قلم B Mitra نوشته و حداکثر ۴ اثر را به زبان ترکی آذری ارائه کند و نوشتن نام، نام خانوادگی، کد ملی، سن، تحصیلات، نشانی و تلفن تماس نویسنده در ابتدای هر اثر الزامی است.

وی افزود: آثار برگزیده در قالب کتاب مجموعه شعر با نام صاحب اثر منتشر و به نفرات برتر با انتخاب هیئت داوران، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ترتیب رتبه اول ده میلیون ریال، رتبه دوم هفت میلیون ریال، رتبه سوم پنج میلیون ریال و رتبه‌های تقدیری سه میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

رجبی آخرین مهلت ارسال اثر به این جشنواره را ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ دانست و افزود: مراسم اختتامیه سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی مهر ماه ۱۳۹۹ به صورت حضوری و یا مجازی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی پست الکترونیک جشنواره sheareashoraei@gmail.com و یا به شماره ۰۹۱۴۱۵۰۷۷۵۱ ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی دبیرخانه اردبیل، بزرگراه شهدا، بالاتر از میدان علی‌آباد، روبروی نیروگاه، حوزه هنری استان اردبیل، واحد آفرینش‌های ادبی و کانال فضای مجازی:  @sooresavalan  مراجعه و یا با شماره تلفن ۲-۰۴۵۳۳۶۲۹۱۹۱تماس حاصل کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up