• شناسه خبر : 34641
  • تاریخ انتشار : 03 شهریور 1399 - 02:28

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: متأسفانه با گذشت زمان، زمین‌های قابل واگذاری به سرمایه‌گذاران در شرف اتمام است که این مسئله پیامدهای منفی اعم از ناتوانی در تأمین زمین سرمایه‌گذاران را به دنبال دارد.

کارگاه صنعتی

محمد اهلی ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های بهسازی شهرک صنعتی اردبیل اظهار داشت: اصلاح و مرمت خیابان‌های شهرک صنعتی اردبیل۲ با اعتبار یکصد میلیارد ریال آغاز شده است که تلاش می‌شود با جذب اعتبارات سفر ریاست جمهوری و استانی، بهسازی معابر و زیرساخت‌های این شهرک شتاب گیرد.

اهلی فرسودگی و نیاز به ترمیم معابر و تاسیسات شهرک صنعتی اردبیل ۲ را یکی از چالش‌های مهم این شهرک دانست و افزود: شهرک صنعتی اردبیل۲ به عنوان بزرگترین و مهمترین شهرک صنعتی استان اردبیل، به اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال برای توسعه و بهسازی زیرساخت‌های خود نیاز دارد که تامین این میزان اعتبار در حد توان شرکت شهرک‌های صنعتی نخواهد بود.

وی از لزوم توجه هر چه بیشتر به شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه با گذشت زمان، زمین‌های قابل واگذاری به سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی اردبیل ۲ و سایر شهرک‌های صنعتی استان در شرف اتمام بوده که این امر ممکن است در آینده پیامدهایی را از قبیل ناتوانی در تامین زمین مورد نیاز سرمایه‌گذاران در استان دربرداشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل مساحت شهرک صنعتی اردبیل۲ را بیش از ۷۰۰ هکتار برشمرد و افزود: بیش از ۵۰ درصد از زمین های مورد تملک شده در استان اردبیل مختص به شهرک صنعتی اردبیل۲ است که این امر از لزوم توجه ضروری به توسعه این شهرک دارد.

اهلی با بیان اینکه از ۷۰۰ هکتار موجود در شهرک صنعتی اردبیل۲، مقدار ۴۰۰ هکتار به سرمایه‌گذاران واگذار شده است افزود: ۳۰۰ هکتار باقیمانده بدون زیرساخت بوده که تکمیل آن نیاز به اعتبارات عمرانی و ملی دارد.
وی ابراز امیدواری کرد تا با تکمیل زیرساخت در شهرک‌های صنعتی، شاهد حضور سرمایه گذاران بیشتری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان باشیم.

در این بازدید، بهنامجو استاندار اردبیل ضمن ابراز رضایت از روند شروع عملیات بازسازی و تکمیل زیرساخت‌های شهرک صنعتی اردبیل۲، بر تسریع انجام عملیات عمرانی این شهرک تاکید کرد.

بهنامجو آماده سازی اراضی توسعه این شهرک را از الزامات آن برشمرد و گفت: با آماده سازی فاز سوم این شهرک بایستی تلاش شود زمین مورد نیاز سرمایه گذاران به نحو مطلوبی تامین و در اختیار آنان قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up