• شناسه خبر : 34651
  • تاریخ انتشار : 03 شهریور 1399 - 04:34

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل گفت: ۳۲ طرح حمایتی صندوق کارآفرینی استان اردبیل در هفته دولت افتتاح می‌شود.

 

هادی بابایی مهر

 

 

هادی بابایی مهر در نشست خبری خود افزود: ۳۲ طرح حمایتی صندوق کارآفرینی استان اردبیل به مبلغ قریب به ۱۳۵ میلیارد ریال و تعداد اشتغال ۳۷۲ نفر افتتاح می شود.

وی افزود: صندوق کار آفرینی امید استان به‌صورت تخصصی در حوزه تسهیلات قرض‌الحسنه کسب و کار فعالیت می‌کند و محور فعالیت ما کسب و کار و حمایت با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه بوده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل با اشاره به اشتغال‌زایی ۹ هزار نفری با اجرای ۱۲ هزار و ۳۲۱ طرح بیان کرد: در حوزه اشتغال روستایی و شهری در طی ۷ سال گذشته در مجموع تسهیلاتی بالغ بر ۲۰۵ میلیارد تومان برای طرح‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، خدمات به تعداد ۱۲ هزار و ۳۲۱ طرح با اشتغال‌زایی ۹ هزار نفری پرداخت شده است.

بابایی مهر با بیان اینکه طرح‌های استراتژی‌محور جزء عمده فعالیت‌های این صندوق در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بوده، تصریح کرد: این طرح در قالب سه طرح «روستای بدون بیکار»، «صندوق‌های خرد محلی زنان روستایی» و «هر روستا یک محصول» اجرا می‌شود.

وی افزود: روستای برندق در خلخال بعنوان نمونه هر روستا یک محصول تحت حمایت است که تسهیلاتی بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ۱۱۷ فقره طرح کشت بادام زمینی پرداخت شده که این روستا به قطب پرورش بادام زمینی تبدیل شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل افزود: برای روستای موئیل مشگین‌شهر نیز بعنوان روستای بدون بیکار تسهیلاتی بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ۳۸ فقره طرح بوم‌گردی تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده و همچنین روستای سوها نمین تسهیلاتی بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای ۲۲ طرح در حوزه گیاهان دارویی و در حوزه صندوق‌های خرد محلی نیز برای ۷۷ فقره طرح ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

بابایی مهر گفت: در سال ۹۹ تا به امروز از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در مجموع ۱۹ میلیارد تومان تسهیلات برای ۳۲۱ طرح با اشتغال‌زایی ۳۲۰ نفر پرداخت شده و در سال ۹۸ نیز تسهیلاتی بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان برای اجرای ۸۶۴ طرح با اشتغال‌زایی ۷۰۵ نفری برای اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی پرداخت شده بود.

وی به امضا تفاهم نامه با دستگاه‌های اجرایی مختلف استان اردبیل اشاره کرد و گفت: تا به امروز تفاهم‌نامه‌هایی با امور زندانیان برای ۱۳۷ نفر، کمیته امداد برای ۹۹ نفر، اداره ورزش و جوانان برای ۹۴ نفر، بهزیستی ۲۵ نفر، بنیاد شهید ۱۸ نفر و ۲۳ نفر در راهداری و ۹ نفر امور بانوان و غیره برای حمایت انجام یافته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up