• شناسه خبر : 34745
  • تاریخ انتشار : 04 شهریور 1399 - 02:19

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیــل گفت: ۵ میلیون و ۲۰۸ هزار تخلف عدم رعایت فاصله طولی در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسید.

دوربین کنترل سرعت

حمیدرضا عبدی در بازدید از سامانه های هوشمند جاده ای محور اردبیل مشکین شهر افزود: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی ۵ ماه گذشته با ۶۵۶ هزار تردد در محورهای اردبیل -آستارا و بالعکس و ۲۷۳ هزار تخلف نیز در محور اردبیل سرعین ثبت شده است.

وی هوشمندسازی جاده های استان را از جمله برنامه های مهم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل دانست و تصریح کرد: علاوه بر ۶۸ سامانه تردد شماری ۴۰ دوربین نظارت تصویری،۵۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت نیز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیــل از شناسایی بیش از ۲۶ هزار تخلف اضافه تناژ و سرعت غیرمجاز توسط سامانه های توزین حین حرکت (WIM) و ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت خبر داد و گفت: از این میزان بیش از ۱۳ هزار مورد تخلف جهت اعمال قانون به پلیس راه کشور ارسال شده است.
عبدی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی افزود: مجموع تردد ورودی و خروجی استان درمدت یادشده کاهش ۳۳ درصدی را نشان می دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up