• شناسه خبر : 34883
  • تاریخ انتشار : 06 شهریور 1399 - 01:26

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از توسعه شبکه فیبر نوری و تلفن ثابت در سطح استان با صرف ۴۲ میلیارد ریال اعتبار خبر داد.

فناوری و تکنولوژی اینترنت رایانه

 

بهروز رزمی در آیین بهره‌برداری یکی از این پروژه‌ها، ارتقا و راه‌اندازی سایت‌های جدید تلفن همراه، توسعه تلفن ثابت و شبکه فیبر نوری را جمله طرح‌های بهره‌برداری شده هفته دولت در این استان اعلام کرد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه شبکه پهن‌باند و تلفن همراه در مناطق محروم و روستایی افزود: با تلاش مجموعه خادمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل و با صرف بالغ بر ۴۷۵ میلیارد ریال اعتبار، چهار سایت جدید تلفن همراه در استان راه‌اندازی شده و ۷۴ سایت تلفن همراه نیز به فناوری نسل سوم و چهارم ارتقا یافت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اجرای این طرح‌ها را موجب توسعه ارتباطات و کاهش شکاف دیجیتال بین شهر و روستا در استان اردبیل عنوان کرد و گفت: خدمات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل به دورافتاده‌ترین مناطق نیز رسیده است.

رزمی اضافه کرد: مرحله اول پروژه تار (توسعه ارتباطات روستایی) نیز با اجرای ۱۶۲ کیلومتر فیبر نوری در شهرستان‌های گرمی، پارس‌آباد و اصلاندوز نیز به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up