• شناسه خبر : 34959
  • تاریخ انتشار : 07 شهریور 1399 - 12:58

مدیر‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: اردبیل میزبان لیگ‌های استانی تکواندو می‌شود.

باشگاه ورزشی

 

سجاد انوشیروانی در جلسه با رئیس هیات تکواندوی استان اردبیل، اظهار داشت: از هیات استان انتظار می‌رود که نسبت به راه‌اندازی لیگ استانی بین باشگاه‌ها اقدام لازم را انجام دهد و در تمامی رده‌های سنی نسبت به تیم داری درسطح استان، منطقه و حتی کشوری بصورت ویژه برنامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه رشته تکواندو یک رشته المپیکی می‌باشد، افزود: تکواندو استان اردبیل با توجه به ظرفیتی که دارد می‌تواند جایگاه خوبی را در کشور داشته باشد تمام سعی و تلاش هیات باید به دنبال کسب سهمیه سکو‌های تیم ملی باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل بیان کرد: اگر بخواهیم به دنبال توسعه زیر ساخت‌های ورزشی و همچنین پیشرفت ورزش استان در سطح کشور باشیم باید لیگ‌های استانی را راه اندازی بکنیم و این لیگ می‌تواند انگیزه‌ای برای ورزشکاران باشد.

انوشیروانی تصریح کرد: استعدادیابی در رده‌های سنی مختلف به ویژه رده‌های پایه، تیم‌داری در لیگ‌های منطقه‌ای و کشوری و آموزش باید در راس برنامه‌های هیات‌های ورزشی به خصوص تکواندو باشد.

وی افزود: تکواندو در بخش بانوان توانسته خوب عمل کند و در سال‌های اخیر توانستند موفقیت‌های خوبی را در سطح کشوری بدست آورند بانوان در سال ۹۸ توانستند مقام دوم مسابقات شمالغرب کشور را بدست آورند و دو نفر از بانوان توانستند به اردوی تیم ملی دعوت شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up