• شناسه خبر : 35025
  • تاریخ انتشار : 07 شهریور 1399 - 11:07

فرماندار شهرستان مرزی پارس آباد مغان گفت : همزمان با گرامیداشت هفته دولت بیش از ۶۹ پروژه و ۴ طرح اقتصادی با اعتبار بالغ بر ۱۰۷ میلیارد تومان در این شهرستان مرزی به بهره برداری رسید.

مسکن

ابراهیم امامی سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد امروز قبل از ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته به افتتاح وبهره برداری از این پروژه ها اشاره کرد و افزود: این پروژه ها برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای بیش از ۱۱۰ نفر در سطح شهرستان را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به جزئیات طرح ها وپروژهای قابل بهره برداری  در این شهرستان اظهار کرد: پست  هوایی اجیرلو با اعتبار ۲۷۵ میلیون تومان از منابع داخلی، گاز رسانی به ناحیه صنعتی پارس آباد و گلخانه مغان، اجرای ۴ پروژه و طرح های برق رسانی به واحدهای صنعتی ، تولیدی و تقویت نیرو رسانی شهری و روستای،مقاوم سازی ۱۰ مسکن روستایی، برق رسانی به روستای حاج حسن و حاج اسلام،احداث پست برق جدید در روستای اوزون تپه سفلی و روستای محمدکندی،طرح سرمایه گذاری گلخانه ای بابایی،طرح سرمایه گذاری فری استال گاو شیری ۵۲۰ راسی کشت و صنعت مغان اشتغال برای ۳۰ نفر و طرح سرمایه گذاری تولید رب گوجه فرنگی کشت و صنعت مغان، اشتغال برای ۶۰نفر جمعا با اعتبار بالغ بر ۸۷۰میلیارد ریال می باشد.

سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد خاطر نشان کرد: طرح گلخانه هیدروپنیک شرکت نیک اختر آریا نیز با سرمایه گذاری ۱۲۰۰میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۵۰ نفری مستقیم را فراهم می کند.

رئیس شورای اداری شهرستان پارس آباد از کلنگ زنی فاز اول پروژه ۱۲۰ واحدی مسکن مهر خبر داد و گفت: عملیاتی ۱۲۰ واحد و با متراژ مفید هر واحد آن ۸۱ مترمربع خواهد بود.

وی افزود : که مجموعا ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد برای احداث آن اعطا خواهد شد و پیش پرداخت اولیه آن ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان پارس آباد مغان خاطر نشان کرد : کارآمدی نظام با اجرای برنامه های عظیم اقتصادی و عمرانی از جمله اجرای طرح آبیاری برای ۴۲ هزار هکتار از اراضی دیم در قالب طرح پایاب خدافرین و تاسیس گلخانه ۱۶۰۰ هکتاری تاییدی بر توانمندی نظام و دولتمردان است که طرحی بی نظیر در دنیا است.

وی تاکید کرد: ایجاد زنجیره تولید در منطقه با تولید یک و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی باید هدف گذاری شود و این هدف گذاری با ایجاد شهرک صنعتی مشترک بین ایران و آذربایجان در کنار ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی برای تکمیل زنجیره تولید و ارزش افزوده میسر خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up