• شناسه خبر : 35225
  • تاریخ انتشار : 11 شهریور 1399 - 12:48

بروز حوادث غیرمترقبه مشکلی است که می‌تواند آینده کسب و کارها را تحت تاثیرقرار داد و از این رو ارایه تسهیلات حمایتی در این زمینه می‌تواند کمکی قابل توجه به ادامه حیات اقتصادی این کسب و کارها باشد.

اشتغال زنان در صنعت

اردبیل را می‌توان یکی از استان‌های پیشتاز در بخش توسعه اشتغال شناخت، به شرطی که از پتانسیل‌های این استان به نحو احسن استفاده و با کمی اهمیت به حوزه‌های مختلف به ویژه در بخش‌های گردشگری، کشاورزی و صنعتی مسیر توسعه اقتصاد و اشتغال را هموارتر از گذشته کرد.

این در حالی است که تلاش مسئولان استانی باید برای حل بخشی از مشکلات پیش‌روی کارآفرینان استان اعم از رفع موانع تولید و فعال‌سازی واحدهای راکد و تأمین سرمایه در گردش واحدهای نوپا، مشارکت با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام؛ بیش از پیش افزایش یابد.

در این میان نکته‌ای که در مورد اشتغالزایی  بسیار حائز اهمیت است توجه به ارائه تسهیلات حمایتی خواهد بود که به عنوان یکی از راهکارهای مهم توسعه اشتغال لازم است مورد توجه واقع شود تا کسب و کارها به نقطه سودآوری رسیده و بتوانند دخل و خرجشان را مدیریت کنند.

۱۱ هزار طرح در اردبیل برای دریافت تسهیلات حمایتی ثبت‌نام کردند

در این‌باره قاسم رحیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: طبق آمار به دست آمده تاکنون ۱۱ هزار و ۱۳۳ طرح برای دریافت تسهیلات کرونایی در اردبیل ثبت‌نام کرده‌اند که میزان تسهیلات ارائه شده به این طرح ۱۴ میلیارد تومان است که ۵۰ میلیارد ریال آن توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است.

وی با اشاره به این که ارائه تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای ضرردیده اولویت اساسی است گفت: درصدد هستیم در راستای ارائه خدمات مطلوب به متقاضیان تمام تلاش خود را به‌کارگیریم و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: در راستای همکاری بانک‌های عامل نیز شاهد همکاری مناسبی هستیم که امیدواریم این همکاری‌ها همچنان ادامه یابد تا بتوانیم تا حدودی از مشکلات مردم را برطرف کنیم.

رحیمی در ادامه بیان کرد: در راستای حمایت نیروی کارهایی که به عنوان شغل اولی‌ها فعالیت خود را آغاز می‌کنند یارانه دستمزد تعلق می‌گیرد و در قالب این طرح کارفرما می‌تواند ۵۰ درصد نیروی کار موجود بیمه شده خود را از این طریق نیروی کار جذب کند.

وی بیان کرد: با توجه به این که سرمایه‌گذاری دولتی در راستای اشتغال‌زایی ممنوع است به همین منظور در راستای تسهیل فرآیند اشتغال‌زایی و کارآفرینی به دنبال ایجاد طرح‌های تشویقی هستیم که مطمئناً خروجی‌های مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

تسهیلات حمایتی به مشمولان اردبیلی ارائه می‌شود

در ادامه اکبر بهنامجو استاندار اردبیل نیز در جلسه بررسی اشتغال استان گفت: در راستای نظارت بر روند ارائه تسهیلات کرونایی برنامه‌ریزی‌های لازم با همکاری مسئولین و دستگاه‌های مربوطه انجام یافته است که انتظار می‌رود در این زمینه همکاری‌های لازم را با ما داشته باشند.

وی با اشاره به این که دریافت تسهیلات کرونا با جدیت ویژه در دستور کار است بیان کرد: در این زمینه با اهتمام جدی و ویژه تسهیلات در دسترس متقاضیان مشمول قرار می‌گیرد و درصدد هستیم برنامه‌های حمایتی از خانوارهای مشمول را محقق کنیم.

به این ترتیب با یک دودوتای ساده می‌توان به این نتیجه رسید که با کمی همت و تلاش مردم و حمایت مسئولین زیرساخت‌های توسعه اشتغال‌زایی در استان فراهم می‌شود و می‌توان معضل بیکاری را در جامعه ریشه‌کن کرد تا نیروی جوان و تحصیلکرده استانی در راستای آبادی منطقه و البته کشور استفاده بهینه داشته باشیم.

گزارش از زهرا رضازادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up