• شناسه خبر : 35310
  • تاریخ انتشار : 12 شهریور 1399 - 01:55

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از آغاز عملیات اجرایی یتیم خانه امام رضا(ع) در اردبیل خبر داد.

مهدی ستوده
حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مراسم کلنگ‌زنی یتیم خانه امام رضا(ع) اظهار کرد: زمین ساختمان مرکز نگهداری شبانه روزی کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست حضرت امام رضا(ع) به متراژ یک هزار و ۴۰۳ متر توسط واقف نیک‌اندیش مرحوم پروفسور زاهدی اصل واقع در نیار وقف گردیده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود: ساختمان مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست حضرت امام رضا(ع) در ۵ طبقه به متراژ ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع با کمک موسسه خیریه امام رضا(ع)، خیرین، وقف مشارکتی و خانواده زاهدی احداث خواهد شد.
سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز در این مراسم تصریح کرد: استان دارالارشاد اردبیل تاکنون شاهد ظهور مردان نیک‌سیرتی بوده است که به مردم این مرز و بوم خدمت کرده و کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته‌اند و منشا خیر و برکت عظیمی برای مردم‌ استان بوده‌اند که پروفسور صالح زاهدی اصل یکی از این افراد هست.
وی بیان داشت: پروفسور زاهدی یکی از دانشمندان و افتخارات اردبیل است که با وقف زمین جهت احداث یتیم خانه باعث شد تا کودکان بسیاری در این مکان پرورش یافته و تحویل جامعه کردند.
عاملی با بیان اینکه سازمان اوقاف باید در جهت تشویق و ترغیب مردم جهت وقف مازاد اموال خود کارهای فرهنگی و اقدامات زیربنایی انجام دهد، گفت: واقفین سعی کنند نیات وقف آن‌ها با توجه به نیازهای روز جامعه باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up