• شناسه خبر : 35312
  • تاریخ انتشار : 12 شهریور 1399 - 01:33

مدیر کل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: مردم استان در اسرع وقت جهت دریافت دفترچه سلامت اقدام کنند.

معاینه سلامتی بیمار
وحید خلیل‌اللهی در نشست شورای اطلاع‌رسانی بیمه سلامت با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۰ هزار نفر در سامانه وسع ثبت نام کردند، اظهار کرد: ۶۰ درصد ثبت نام‌کنندگان به صورت رایگان ثبت نام کردند.
وی افزود: ضروری است تمامی افراد در سامانه وسع جهت دریافت دفترچه ثبت نام کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل بیان کرد: از مردم استان می‌خواهیم در اسرع وقت جهت دریافت دفترچه سلامت اقدام کنند تا در زمان نیاز از خدمات این بیمه استفاده کنند که مخصوصا این نیاز با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور بیشتر شده است.
وی تشریح کرد: بالا بودن هزینه بستری بیمار کرونایی در ICU، نیاز به دفترچه سلامت را بیشتر می‌کند و تاکنون ۱۰ میلیارد تومان از بابت کرونا به صورت مستقیم هزینه شده است.
مدیر کل بیمه سلامت استان اردبیل با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت تا آذر ماه سال‌جاری، بیان کرد: زیرساخت‌های لازم جهت تحقق آن انجام شده و تمام تلاش ما این است که تا آذر ماه سال‌جاری تمامی خدمات الکترونیکی شده و خدمات دفترچه به طور کامل حذف شود که تاکنون ۶۵ درصد این فرایند انجام یافته است.
خلیل‌اللهی تصریح کرد: الکترونیکی شدن خدمات شامل نسخه‌نویسی الکترونیکی و نسخه‌پیچی الکترونیکی است و تا تیر ماه سال‌جاری تمامی پزشکان حداقل یک بار نسخه‌نویسی الکترونیکی را انجام داده‌اند.
وی گفت: در طی ۲ ماه گذشته ۶۶ میلیارد تومان به بخش خصوصی و دولتی پرداخت شده و بدهی سال ۹۸ به بخش خصوصی نیز کاملا تسویه شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up