• شناسه خبر : 35405
  • تاریخ انتشار : 13 شهریور 1399 - 12:23

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: پروژه راهدارخانه آلوارس سرعین ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

راهداری

کلیم اله وثوقـی در بازدید از روند احداث این پروژه با بیان اینکه در جهت تحقق شعار زمستان بیدار و رونق گردشگری راهدارخانه آلوارس سرعین درحال احداث است افزود: عملیات احداث راهدارخانه آلوارس در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع شامل ۲۰۰ مترمربع ساختمان اداری و ۱۸۰ مترمربع آشیانه ماشین آلات از خرداد ۹۷ شروع شده است.

وی از آماده افتتاح بودن آشیانه ماشین آلات راهدارخانه آلوارس سرعین خبر داد و بر تخصیص اعتبارات لازم جهت تکمیل این پروژه تاکید کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل تحقق شعار زمستان بیدار استاندار اردبیل، رونق گردشگری و توسعه ورزش‌های زمستانی را از اهداف اصلی اجرای پروژه راهدارخانه آلوارس عنوان کرد.

وثوقی با اشاره به اینکه استان اردبیل ۶ هزار و ۳۷۲ کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستائی و بزرگراه دارد و ۹ راهدارخانه نیز در محورهای مواصلاتی استان فعال است تصریح کرد: برای اجرای این پروژه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی در نظر گرفته شده است.

وی ارتقای ایمنی محور ارجستان و تبدیل آن به راه فرعی را از اولویت های کاری راهداری دانست و برای خط کشی محورهای پرتردد و گردشگری ارجستان و آلوارس قول مساعد داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل تجدید خط کشی ۵۳۵کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در ۵ ماه گذشته را یادآور شد و گفت: برای خط کشی محورهای روستائی شهرستان سرعین درسال جاری تاکنون اعتباری به این اداره کل ابلاغ نشده که امیدواریم این مهم ازمحل اعتبارات استانی تامین شود.

در این بازدید که بدری نماینده مردم شهرستانهای اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت با قدردانی از تلاش های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل افزود: احداث این راهدارخانه می تواند در رونق ورزش های زمستانی و توسعه بخش گردشگری نقش مهمی ایفا کند.

وی بر استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان سرعین و رفع مسائل محورهای ارجستان و آلوارس تاکید کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up