• شناسه خبر : 35411
  • تاریخ انتشار : 13 شهریور 1399 - 01:25

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: در راستای توسعه گردشگری در سرعین ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل جاده دسترسی روستای گردشگری بیله‌درق شهرستان سرعین اختصاص یافت.

نادر فلاحی

نادر فلاحی اظهارداشت: روستای بیله‌درق یا ویلادره از جمله جاذبه‌های مهم شهرستان سرعین است که تامین زیرساخت‌های گردشگری در این روستا برای جذب هر چه بیشتر گردشگران در اولویت برنامه‌ها قرار گرفته است.

او با اشاره به جاذبه‌های طبیعی و آب و هوای مطبوع و خنک این روستای ییلاقی که آن را به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه تبدیل کرده است، گفت: مسیر قبلی این روستا مشکلاتی داشته و حضور گردشگر در این روستا را محدود می‌کرد که با بهسازی مسیر دسترسی به این روستا در تلاش هستیم تا صنعت گردشگری در این روستای سرسبز و بکر را تقویت کنیم.

فلاحی بیان کرد: تکمیل جاده و بهسازی آن سبب سفری ایمن شده و زمینه برای حضور هر چه بیشتر مسافران و گردشگران در این روستای هدف گردشگری را فراهم خواهد آورد که این امر می‌تواند گامی مهم در راستای رونق و توسعه اقتصادی این منطقه باشد.

او افزود:‌در راستای رونق گردشگری در این روستا اقدامات مناسبی انجام شده است که سبب معرفی این روستا برای حضور گردشگران در این روستا شده است.

روستای ییلاقی ویلادره از جاذبه‌های مهم گردشگری سرعین در استان اردبیل است که در عمق ۱۰۰ متری یک دره در سه کیلومتری این شهرستان قرار گرفته است.

این روستا با داشتن زیبایی‌های طبیعی و آب و هوای خنک معروف شده و از مواهب خدادادی همچون آب‌های معدنی، دره زیبا با درختان و چمنزارهای پر از گل و گیاه و کندوهای عسل برخوردار است. در این روستا چشمه آب معدنی درمانی سرد و گازداری به نام ویلادره وجود دارد که شهرت جهانی داشته و قدمت این چشمه به پیدایش قله سبلان برمی‌گردد که از اعماق زمین بالا می‌آید. آب این چشمه هم به صورت شرب و هم به صورت استحمام مورد استفاده قرار می‌گیرد و خواص درمانی دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up