• شناسه خبر : 35414
  • تاریخ انتشار : 13 شهریور 1399 - 01:14

شهردار اردبیل گفت: پروژه‌های عمران شهری در اردبیل در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش یافته است.

حمید لطف اللهیان

حمید لطف‌اللهیان اظهار کرد: با گذشت پنج ماه از سال و تلاش پیمانکاران در حوزه‌های مختلف پروژه‌های عمران شهری از پازل‌کاری گرفته تا آسفالت‌ریزی و بازگشایی معابر و طرح توسعه پارک‌ها و فضای سبز با قوت بیشتر در حال انجام است و تا زمانی که فصل کاری اجازه دهد این پروژه‌های ریز و درشت اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی یکی از اولویت‌های شهرداری را بازگشایی معابر و توجه به بهسازی بافت فرسوده و ساماندهی سکونتگاه‌های حاشیه شهر اعلام و خاطرنشان کرد: شهرداری تا ۸۰ درصد در صدور پروانه و عوارض برای طرح‌های بهسازی و عملیات احداث تخفیف قایل شده تا شهروندان بتوانند پروژه‌های مورد نظر خود را اجرایی کنند.

شهردار اردبیل به فرصت ۴۵ روزه شهروندان در بهره‌مندی از تخفیف شهرداری اشاره کرد و گفت: این تخفیف شامل همه شهروندان است که از محل عوارض و پروانه ساخت ۲۰ تا ۳۰ درصد می‌توانند از این تخفیفات بهره‌مند شوند.

لطف‌اللهیان افزود: در همه مناطق شهری به ویژه شورابیل طرح‌های مشارکتی به تعداد ۲۵ مورد در حال انجام است که در این راستا با همراهی شورا از سرمایه‌گذاران حمایت خواهد شد.

وی شورابیل را یکی از عناصر باارزش شهر در جذب و جلب سرمایه‌گذاران و همچنین گردشگران اعلام کرد و افزود: در چهار سال گذشته بیش از ده‌ها پروژه مشارکتی و طرح بازگشایی در خیابان‌ها و معابر اطراف این مجموعه گردشگری اجرایی شده که بستر توسعه این منطقه را به خوبی فراهم کرده است.

شهردار اردبیل بیان کرد: اهتمام نمایندگان اردبیل در مجلس در حمایت و تقویت پروژه های عمران شهری مشهود است و در این مدت کوتاه هر سه نماینده با جدیت پیگیری‌های لازم را در این حوزه انجام دادند.

وی با قدردانی از این حمایت‌ها و پیگیری‌های جدی خاطرنشان کرد: با دسته‌بندی و ارزیابی طرح‌های اولویت‌دار شهرداری نیز تلاش می‌کند تا به این حسن نیت و همکاری منتخبین مجلس یازدهم پاسخی مثبت دهد که به یقین با جذب این اعتبارات از فصل کاری بهترین استفاده را خواهیم کرد تا طرح‌ها و پروژه‌ها به سرانجام برسد.

شهردار اردبیل خروجی این کارها را افزایش رضایتمندی مردم در بهبود زندگی و رفاه شهروندان دانست و بیان کرد: در دو هفته اخیر نشست‌های متعددی را با مسئولان کشوری انجام دادیم تا چندین پروژه عمران شهری به ویژه پل قدس به سرانجام برسد.

لطف‌اللهیان به روند احداث پل قدس از سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: در آن مقطع اعتبار عمرانی شهرداری اردبیل ۱۰۰ میلیارد تومان بود که نیمی از این منابع برای احداث پل قدس اختصاص یافته بود تا به سرعت این پروژه جمع‌بندی شود.

وی ادامه داد: فاز اول پل قدس در سال ۹۶ به سرانجام رسید اما در دو سال گذشته با افزایش قیمت رخ داده در خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز این پروژه به مشکل مالی برخورد تا اخیرا ۴۵ میلیارد تومان برای این پروژه تزریق شد.

شهردار اردبیل تصریح کرد: در کنار تامین این اعتبار به شکل اوراق یک و دو ساله انتظار می‌رود ۳۶ میلیارد تومان نیز از محل سفر رئیس جمهور اختصاص یابد تا با ۸۱ میلیارد تومان بخش عظیمی از این پروژه به سرانجام برسد.

لطف‌اللهیان اظهار کرد: اهمیت این پروژه به حدی است که در سال‌های گذشته نیمی از اعتبارات عمرانی شهرداری به احداث و تکمیل پل قدس اختصاص یافت و قطعا با تامین منابع دولتی پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up