• شناسه خبر : 35451
  • تاریخ انتشار : 13 شهریور 1399 - 06:08

رئیس دانشگاه محقق اردبیل از درخشش نام دانشگاه محقق اردبیل در رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۱ دانشگاه‌های برتر جهان با کسب رتبه سوم دانشگاه‌های جامع کشور خبر داد.

دانشگاه محقق

 

دکتر عزیز حبیبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از معتبرین نظام‌های بین‌المللی رتبه‌بندی است که از سال ۲۰۰۴ مراکز آموزش عالی را در سراسر دنیا مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار داده است که در این میان نام دانشگاه محقق اردبیل نیز می‌درخشد.

وی افزود: در سال ۲۰۲۱ تعداد ۴۷ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۱۵۲۷ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته که دانشگاه محقق اردبیلی به شایستگی در رتبه‌بندی جهانی در بازه ۸۰۰-۶۰۱ جهانی و در بین دانشگاه‌های جامع کشور به همراه دانشگاه‌های کردستان، تبریز، شهید بهشتی و یاسوج رتبه سوم، در بین دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه هفتم و در بین کل دانشگاه‌های کشور رتبه یازدهم را کسب کرده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیل بیان کرد: این رتبه‌بندی در قالب پنج معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین‌المللی با وزن ۷٫۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲٫۵ درصد بهره گرفته‌ و منبع اطلاعاتی مورد استفاده در رتبه‌بندی ۲۰۲۱ داده های استنادی پایگاه scopus بوده است.

حبیبی تصریح کرد: توفیقات این دانشگاه در زمینه‌های مختلف مرهون عزم ، اراده و تلاش بی‌وقفه همه اعضای هیات علمی اندیشمند، دانشجویان مستعد و خلاق، کارمندان پرتلاش و برنامه‌ریزی هدفمند دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری است که نمونه بارز آن ورود در رتبه‌بندی‌های مختلف جهانی در ۲ سال اخیر بوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up