• شناسه خبر : 35455
  • تاریخ انتشار : 13 شهریور 1399 - 06:22

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای گردشگری اردبیل در پساکرونا خبرداد و گفت: پکیج‌های توسعه گردشگری در حال طراحی است.

 

مسافر

صغری فرشی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمرکز ویژه در چنین شرایطی بر آماده‌سازی بخش گردشگری استان برای ایام پساکروناست تا بتوانیم رونق قبلی را به این بخش بازگردانیم.

وی به طراحی پکیج‌های جدید گردشگری برای ایام پساکرونا در راستای رونق دوباره صنعت گردشگری در اردبیل اشاره کرد و گفت: تهیه کلیپ‌ها و فیلم‌های اعتمادساز و اطمینان‌بخش و رسانه‌ای کردن آنها، تشدید نظارت مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تاسیسات گردشگری و انجام نظارت‌های تلفیقی بر مراکز گردشگری با همکاری علوم پزشکی از تمهیدات برای تداوم فعالیت در چنین شرایطی در بخش گردشگری است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل بیان کرد: برنامه‌ریزی برای اجرای تور‌های کم‌تعداد، توسعه گردشگری الکترونیک و استفاده از بستر فضای مجازی، انجام فعالیت‌هایی همچون مجلات اینستاگرامی، اجرای برنامه‌های مشارکتی با رسانه‌های محلی، ملی و بین‌المللی، توسعه برنامه‌های آموزشی در سطوح عمومی و اختصاصی و تهیه بسته‌های سفر به تناسب شرایط در دوران کرونا و پساکرونا نیز هدفگذاری شده است.

فرشی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایام پساکرونا تمامی کشور‌ها در حوزه گردشگری به رقابت خواهند پرداخت تا رونق را به این صنعت بازگردانند، طراحی پروژه‌های ویژه گردشگری از جمله برنامه‌ها برای پساکروناست که طراحی پکیج‌های جدید گردشگری، توسعه زیرساخت‌های گردشگری، تمرکز ویژه بر گردشگری داخلی، اتخاذ تمهیدات اساسی در ساخت مجتمع‌ها و پروژه‌های گردشگری نظیر احداث آبدرمانی‌ها و تاسیسات روباز از جمله هدفگذاری‌ها در این حوزه است.

وی افزود: نظارت بر عملیاتی شدن پروتکل‌های بهداشتی مربوط به سفر‌های هوشمند، تشکیل اولین کانون جوامع حرفه‌ای گردشگری، پیگیری تسهیلات ۱۲ درصدی مربوط به خسارات کرونا برای تمامی تاسیسات گردشگری ثبت‌نام‌کننده در سامانه و تعامل با بانک‌های عامل برای پیگیری ویژه از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی از دیگر اقدامات و برنامه‌هاست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up