• شناسه خبر : 35460
  • تاریخ انتشار : 13 شهریور 1399 - 06:14

مدیرعامل شرکت توانیر از اجرای طرح “برق امید” در آینده نزدیک در کشور خبر داد و گفت: کم‌مصرف‌ها از پرداخت ‌‌قبوض برق معاف خواهند شد.

برق

 

محمد حسن متولی‌زاده در حاشیه آیین بهره‌برداری از پروژه‌های صعنت برق در استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه برق مصرفی استان اردبیل امسال در تابستان و اوج پیک بار ۴۲۵ مگاوات بوده است، ۲ برابر نیاز و مصرف استان، برق در اردبیل تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم این استان از متوسط کشوری کمتر برق مصرف می‌کنند، افزود: از ۴۶۲ هزار مشترک خانگی برق در استان اردبیل ۳۵ درصد آنها در گروه کم مصرف بوده و مشمول دریافت پاداش تخفیف از دولت هستند و از این منظر مردم استان اردبیل الگوی مناسبی برای مردم سایر استانها هستند.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه اتکای اصلی صنعت برق به منابع داخلی حاصل از فروش است، گفت: توسعه، نگهداری و بازسازی شبکه‌های فرسوده برق بسیار حیاتی است و وزارت نیرو طرحی برای بازسازی شبکه‌های برق تهیه و تدوین کرده که متکی به بازار سرمایه است و امیدوارم با حمایت دولت شاهد تحول اساسی در این زمینه باشیم.

متولی‌زاده با اشاره به طرح های افتتاحی در استان اردبیل گفت: امروز با بهره‌برداری از پست آرتا که با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال در اردبیل احداث شده ۱۸ درصد به ظرفیت نصب شده انتقال در این استان افزوده می‌شود و همچنین نیروگاه خورشیدی ۱/۵ مگاواتی آریان در سه‌راهی صحرا شهرستان گرمی مغان و ۲/. مگاواتی در روستای سامیان اردبیل با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین به اجرای طرح “برق امید” در آینده نزدیک در کشور اشاره کرد و افزود: در این طرح مشترکان خانگی به سه دسته پرمصرف، خوش مصرف و کم مصرف تقسیم بندی شده و در آینده نزدیک از طریق تلفن به تمامی مشترکین خانگی اعلام خواهد شد که در کدام گروه مصرف قرار دارند که کم مصرف‌ها از پرداخت ۱۰۰در صد قبوض برق معاف خواهند شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up