• شناسه خبر : 35462
  • تاریخ انتشار : 13 شهریور 1399 - 06:09

اولین دانشکده تربیت مربی نهج البلاغه در استان اردبیل امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار اردبیل افتتاح شد.

اولین دانشکده تربیت مربی نهج البلاغه در استان اردبیل با حضور نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار اردبیل افتتاح شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این مراسم اظهار داشت: سیره و سخنان گهربار حضرت امام علی (ع) باید در تمامی بخش‌های جمله الگو و سرمش قرار گیرد که این عمل ادای دین به ساحت مقدس امام علی (ع) و اهل بیت است.

عاملی ضمن تقدیر از تلاش و عمل خیرخواهانه خیرین استان در جهت راه‌اندازی دانشگاه نهج البلاغه افزود: اگر بهای کافی به کار فرهنگی معقول داده شده و با مدیریت فکر، اندیشه و احساس جامعه به سمت جلو گام برداریم یقین علاوه بر پرباری فرهنگ عامه، مشکلات اقتصادی تا حد چشمگیری کاهش یافته و بزه‌های اجتماعی نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

مدیر دانشکده تربیت مربی نهج البلاغه استان اردبیل بیان کرد: اولین دانشکده تربیت مربی نهج البلاغه استان اردبیل به همت بنیاد بین‌المللی نهج البلاغه شروعع بکار خواهد کرد و علاقمندان به تحصیل در رشته نهج البلاغه برای ورود به دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدرک لیسانس و در رشته‌های مختلف می‌توانند ثبت نام کنند.

رحیم انور تصریح کرد: این دانشگاه در طول ۲ ترم ۱۳ درس تخصصی نهج البلاغه را سپری کرده و مانند دانشگاه‌های دیگر مدرک معتبر علمی کاربردی اعطا خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار اردبیل نیز در این مراسم اظهار کرد: در این دانشکده دوره‌های ویژه نهج البلاغه برای کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تدوین می‌شود و توافق شده این دوره‌ها برای استانداری اردبیل ارسال شود تا در شورای اداری استان و شورای آموزش استانداری اردبیل نیز مطرح شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up