• شناسه خبر : 35523
  • تاریخ انتشار : 14 شهریور 1399 - 08:31

یک کاسه زیتون از ۳۰ سال پیش برای درمان بیماری ها استفاده می شد. در حال حاضر سیستم غذارسانی در کل دنیا به صورتی است که زیتون میوه ای قابل دسترس و پررواج شده است.

زیتون

شهرخوان: زیتون با مدیترانه ارتباط دارد، گرچه در حال حاضر در سراسر جهان رشد می کند. درختان زیتون را در اسپانیا، آرژانتین، یونان، ایتالیا، مراکش، مصر، مکزیک و کالیفرنیا پیدا خواهید کرد.

مقدار کالری موجود در زیتون ها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در زیتون های سبز کوچک دارای تقریبا ۴ کالری است و در زیتون های سیاه حدود ۷ کالری است. اما همه این ها هیچ اهمیتی ندارد زیتون در ابتدا زمانی که کال است به رنگ سبز است و سپس با گذر زمان نسبت به طبیعتی که دارد تیره و تیره تر می شود.

مهم این است که اندازه یا رنگ زیتون مهم نیست. زیتون یک منبع عالی از ویتامین E، مس، روی و فیبر است.

زیتون حاوی آنتی اکسیدان است که با سرطان مقابله می کند. این آنتی اکسیدان به طور انحصاری در زیتون یافت می شود. این میوه از سرطان پوست و پستان جلوگیری می کند. زیتون و روغن زیتون باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر می شود. زیتون ها دارای آهن زیاد هستند، که به تشکیل هموگلوبین کمک می کند. این امر باعث حمل اکسیژن در خون می شود که انرژی شما را حفظ می کند و سیستم ایمنی بدن شما را تحریک می کند.

بهداشت نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up