• شناسه خبر : 35544
  • تاریخ انتشار : 15 شهریور 1399 - 02:01

گروه استان‌ها – نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: اصلی‌ترین نیاز کشور برای دستیابی به عزت و استقلال تحولات علمی است و هر کشوری برای رسیدن به نقشه راه باید پیشرفت علمی داشته باشد.

سید حسن عاملی

آیت‌الله سیدحسن عاملی در مراسم نواختن صدای زنگ مدرسه دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر شهید مطهری یک نفر نیست و در هر خانه‌ای که اثری از علم و پیشرفت باشد حضور شهید مطهری هم آنجا نمایان است.

وی بیان کرد: در حال حاضر در وهله نخست اصلی‌ترین نیاز کشور  برای دستیابی به استقلال، عزت و عظمت هر کشور علم است و در هر کشوری پیشرفت‌های علمی وجود داشته توانسته در دنیا تسلط و سیطره خود را به همگان نشان دهد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: اما در هر کشور که از لحاظ علمی عقب بماند، بدون شک آن کشور نمی‌تواند به جایگاهی که می‌خواهد برسد و نقشه پیشرفت برای خود ترسیم کند که بنابراین نیاز است در این زمینه از هر لحاظ بعد علمی را در نظر بگیریم.

عاملی بیان کرد: اهمیت و جایگاه آموزش برای پیشرفت در تمامی عرصه‌ها یک مسئله حیاتی و ضروری است و در این زمینه از معلمان و دانش‌آموزان انتظار داریم با تمام توان و تلاش پیشرفت کشور را در نظر بگیرند که این موضوع باید مورد توجه واقع شود.

وی اظهار کرد: رعایت دستورات بهداشتی نیز به عنوان یک پیش‌نیاز برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان و معلمان به ویروس منحوس کرونا باید مورد توجه واقع شود و در این زمینه اهمیت به فرهنگ‌سازی در مدارس به عنوان یک اولویت اساسی باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up