• شناسه خبر : 35548
  • تاریخ انتشار : 15 شهریور 1399 - 02:28

گروه استان‌ها – نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: سیب‌زمینی‌کاران به دلیل بی‌برنامگی دولت هم‌اکنون با خسران بزرگی مواجه هستند و شرایط به وضعیتی رسیده است که بسیاری از کشاورزان بازار فروش ندارند.

صدیف بدری

صدیف بدری ظهر امروز در بازدید از مزارع برداشت سیب‌زمینی در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به شرایط پیش آمده سیب‌زمینی کاران اردبیلی حاضر به برداشت محصول از زمین نیستند و این خسارت در حقیقت ضربه به اقتصاد خود مردم و کشور است.

وی با اشاره به این که باید در راستای جبران خسارات کشاورزان اقدامات اساسی انجام یابد گفت: در این زمینه مجلس مصمم است با برنامه‌ریزی‌های اساسی برای رفع مطالبات کشاورزان و به خصوص سیب‌زمینی کاران استان اقدامات لازم و اساسی را انجام دهد که در این زمینه پیگیری‌های مستمر در حال انجام است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: سیب‌زمینی کاران به دلیل بی‌برنامگی دولت هم‌اکنون با خسران بزرگی مواجه هستند و شرایط به وضعیتی رسیده است که به دلیل نبود بازار فروش مناسب بسیاری از کشاورزان مجبور به فروش سیب‌زمینی به قیمت پایین‌تر از تولید آن هستند.

بدری اظهار کرد: کشاورزان سیب‌زمینی‌کار در شرایطی که وضعیت اقتصادی و نابسامان در کشور مشهود است با قیمت یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومان سیب‌زمینی را می‌فروشند که هر چه سریع‌تر برای تعادل‌سازی قیمت این محصول باید مشکلات گمرک صادرات این محصول برطرف شود.

وی افزود: به هیچ عنوان دست از تلاش برای حل مشکلات سیب‌زمینی کاران و کشاورزان استان دست برنمی‌داریم و در این زمینه از دولت انتظار داریم وضعیت کنونی کشاورزان را دریابد و به وزارت کشاورزی دستور دهد در این زمینه هر چه سریع‌تر برنامه اساسی تدوین کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up