• شناسه خبر : 35561
  • تاریخ انتشار : 15 شهریور 1399 - 02:46

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از ارائه خدمات بهداشتی به ۴۹ هزار و ۶۰۴ نفر عزادار حسینی در قالب نذر سلامت در استان اردبیل خبر داد

هلال احمر

رامین معبودی صبح ۱۵ شهریور با اعلام این خبر افزود: اعضای جمعیت هلال احمر استان اردبیل از تاریخ ۳۰ مرداد الی ۱۱ شهریور طی ۱۳ روز در قالب گرو‌ه‌های ۵ نفره با هماهنگی مسئولان هیئت‌های مذهبی به ۴۹ هزار و ۶۰۴ نفر از عزاداران حسینی خدمات ارائه دادند.

معبودی افزود: اعضای جمعیت هلال احمر استان اردبیل با حضور در ۱۱۳ هیئت بر اجرای صحیح دستورالعمل‌های مقابله با شیوع بیماری کرونا نظارت کردند.
این مسئول با بیان اینکه این نظارت ها در راستای اجرای طرح نذر سلامت با عنوان خادمان حسینی هلال انجام شد، تصریح کرد: این خدمات توسط ۹۲ تیم متشکل از ۴ هزار و ۴۵۲ نفر/ روز از اعضا در ۱۰ شعبه استان انجام گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه این جمعیت ۵ هزار عدد ماسک در بین عزاداران حسینی توزیع کرده است، ادامه داد: ۵۰۰ بطری محلول ضدعفونی کننده دست نیز استفاده شده است.
معبودی با بیان اینکه اعضای جمعیت هلال احمر استان با حضور در هئیت ها به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت و غیره می پرداختند، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت های خیرین در توسعه فرهنگ نذر ماسک، لوازم بهداشتی و تهیه اقلام مورد نیاز شعب از این طریق، استفاده از پتانسیل های رسانه های استانی جهت آگاه سازی و استفاده از ظرفیت های مجازی در انتشار نکات بهداشتی از جمله برنامه های ما در این طرح بوده است.

وی گفت: استقرار آمبولانس در محوطه برگزاری مراسم، همکاری در مفروش نمودن مکان برگزاری نماز ظهر عاشورا، تب سنجی عزاداران، نصب علایم هشدار در محل های عزاداری و توزیع بروشور در بین عزاداران از جمله فعالیت های تیم های نذر سلامت بوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up