• شناسه خبر : 3560
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1397 - 01:30

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: مرحوم سلیم موذن‌زاده برند بینظیر اردبیل در عالم مرثیه است که همواره از این شخصیت به نیکی یاد خواهد شد.

به گزارش شهرخوان، علیرضا پوستی در حاشیه کلنگ‌زنی میدان استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی ، اظهار کرد: هر شهر برای خود ذخایر و ظرفیت‌های بی‌نظیری دارد که در واقع اعتبار و آبروی شهر محسوب می‌شوند به طوری که با این مفاخر و ذخایر در سطح ملی و بین‌المللی شناخته می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: از بیان این مفاخر نام موذن‌زاده‌ها در سطوح ملی و بین‌المللی همواره به نیکی درخشیده است و در عالم مداحی و مرثیه همواره نام موذن‌زاده‌ها بر تارک باعظمت جهان اسلام می‌درخشد.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شورا و شهرداری وظیفه تکریم و تجلیل از این مفاخر علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی و مداحی را دارد که نمونه این برنامه تکریم مربوط به دومین سالگرد درگذشت فخرالذاکرین سلیم موذن‌زاده است که در قالب برنامه‌های متنوع این برنامه گرامیداشت برگزار شد.

پوستی تصریح کرد: قطعا بیش از آنکه این چهره‌ها و مفاخر استان نیاز به برنامه‌های نکوداشت داشته باشند ما خودمان نیازمند چنین احترام به بزرگان هستیم تا نسل آینده بیشتر و بهتر با این ذخایر دارالارشاد اردبیل آشنایی پیدا کرده و به خاطر چنین شخصیت‌هایی به خود ببالند.

وی از این حرکت شورا و شهرداری به عنوان پیشرو و پیشتاز در تحول فرهنگی و اجتماعی شهر اردبیل و اعتلای آگاهی و روشنگری افراد جامعه در شناخت مفاخر خود یاد کرد و افزود: با برنامه‌های نمادینی همچون نامگذاری میادین و نصب المان‌ها در سطح شهر می‌توانیم این حرکت ارزشمند را عمق بخشیده و به گستردگی این فعالیت‌ها کمک کنیم.

رئیس شورای شهر اردبیل اظهار کرد: نامگذاری معابر شهری از جمله مسائلی است که باید با در نظر گرفتن جوانب مختلف و ریشه‌های تاریخی، ملی، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و هنری جامعه و محترم شمردن باورهای مردم صورت گیرد که شهرداری و شورای شهر اردبیل با امعان نظر به این مسایل و احترام به شخصیت‌های مذهبی و دینی و مراثی اردبیل اقدام به این کار کرده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up