• شناسه خبر : 35625
  • تاریخ انتشار : 16 شهریور 1399 - 10:41

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: استفاده از ادبیات قتلگاه برای جاده‌های شمال استان قابل تایید نیست.

 

محبوب حیدری

 محبوب حیدری در جلسه با جمعی از خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: تکمیل بزرگراه‌های استان اردبیل نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار است که این اعتبارات طی دو سال تا سه سال آینده خارج از توان پرداختی دولت است.

وی با اشاره به اینکه هر کیلومتر بزرگراه نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است، اضافه کرد: برای توسعه بزرگراه‌ها در استان اردبیل اقدامات خوبی انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: در حال‌حاضر بزرگراه‌های استان اردبیل به ۲۰۰ کیلومتر رسیده است و تا پایان امسال این زیرساخت‌ها به ۲۵۰ کیلومتر ارتقاء می‌یابد.

حیدری افزود: خوشبختانه در توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل اقدامات خوبی با حمایت‌های مسئولان کشوری و استانی انجام شده است و هر سال به مسافت بزرگراه‌های استان اضافه می‌شود.

۷۰۰ کیلومتر از راه‌های شریانی استان در ردیف بودجه ملی قرار گرفت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار کرد: ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های شریانی استان اردبیل در ردیف بودجه ملی قرار گرفته است که این امر دستاورد بسیار خوبی در حوزه راهسازی استان محسوب می‌شود که این اقدام خوشبختانه با حمایت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل،‌ نمایندگان مردم در مجلس و رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

حیدری افزود: با قرار گرفتن راه‌های شریانی استان در ردیف بودجه ملی امکان واگذاری برای باند دوم تسهیل شده است و نسبت به وضعیت راه‌سازی ۴ سال گذشته این امر دستاورد بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

وی گفت: در حال‌حاضر ساماندهی جاده‌های استان به ویژه در شمال استان با سرعت انجام می‌گیرد و امیدواریم بتوانیم در مدت زمان مشخص اقدامات اساسی در راستای راهسازی استان انجام دهیم.

استفاده از ادبیات قتلگاه برای جاده‌های شمال استان قابل تایید نیست

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: متاسفانه در برخی از مواقع شاهد اظهارنظرهای بی‌اساس و غیرکارشناسی در جاده شمال استان هستیم و استفاده از ادبیات قتلگاه برای جاده شمال استان قابل تایید نیست.

حیدری افزود: جاده شمال استان به لحاظ مشخصات هندسی و فنی هیچ مشکلی ندارد و نسبت به جاده‌های کشور از این لحاظ وضعیت بسیار مناسبی دارد.

وی اظهار کرد: متاسفانه حدود ۳۰ درصد عامل تصادفات جاده‌ای در شمال استان سرعت بیش از حد است که بسیاری از رانندگان سرعت زیاد را مبنای کار قرار داده‌اند که این امر حوادث ناگوار بسیاری را رقم زده است.

مدیرکل راه و شهرسازی تصریح کرد: نیاز است حضور پلیس راه در جاده شمال استان توسعه یابد و همچنین تجهیز و ایمنی راه‌ها نیز گسترش یابد و رانندگان نیز سرعت مطمئنه را رعایت کنند که در این صورت شاهد کاهش تصادفات خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی هر هفته پیگیر تکمیل جاده پارس‌آباد-سربند است

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: وزیر راه و شهرسازی هر هفته به صورت مستمر پیگیر تکمیل جاده پارس‌آباد-سربند و مسکن مهر پارس‌آباد است و با جدیت پیگیر این موضوع است.

حیدری بیان کرد: یکی از عوامل تصادفات جاده‌ای نیز روشنایی جاده‌هاست که در این زمینه متاسفانه به دلیل بالا بودن هزینه این امر توسعه سیستم روشنایی در جاده‌ها در حال‌حاضر متوقف شده است.

وی اضافه کرد: باتوجه به مطالبه مردم برای ساماندهی جاده‌های استان و بزرگراه‌ها راهداری استان از تمام ظرفیت خود استفاده کرده و بسیاری از پروژه‌ها را اجرایی و مقدمات اجرای برخی پروژه‌های دیگر را نیز کلید زده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: ایمن‌سازی جاده‌ها یک اولویت بسیار مهم است که همگان باید دست به دست هم بدهیم و در این زمینه اقدامات عملی را جایگزین وعده کنیم.

حیدری خبر ایجاد بزرگراه در سرعین را تکذیب و عنوان کرد: این منطقه بزرگراه دارد و ایجاد بزرگراه دیگر در این منطقه غیر کارشناسی و غیرتخصصی است.

زمین طرح مسکن ملی رایگان است

این مسئول ادامه داد: زمین ارائه شده به طرح ملی مسکن رایگان است و از لحاظ ارائه زمین در هیج یک از شهرهای استان مشکلی وجود ندارد.

حیدری یادآور شد: در صدد هستیم تسهیلات ارائه شده به طرح ملی مسکن را از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان برسانیم که این امر می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

وی از ثبت‌نام ۹ هزار نفر در طرح ملی مسکن در استان خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود حدود ۳ هزار نفر از این ثبت‌نام‌کنندگان واجد شرایط باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: کیفیت ساخت و فنی ساختمان طرح مسکن ملی هیچ مشکلی ندارد و از نماهای استاندارد در احداث استفاده شده و کاملا در فضای باز احداث می‌شود.

حیدری اضافه کرد: اگر متقاضیان و واجدان شرایط از لحاظ آورده شخصی هیچ مشکلی نداشته باشند طرح ملی مسکن در اردبیل طی دو سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: ساختمان احداث شده در طرح ملی مسکن بین ۸۵ تا ۹۲ متر خواهد بود و قیمت هر متر این ساختمان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که زمین ارائه شده نیز به صورت رایگان واگذار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار کرد: هرگونه خرید و فروش طرح ملی مسکن ممنوع بوده و راه‌اندازی سایت‌های فروش این مسکن خلاف قانون می باشد.

راه و شهرسازی استان تمام واحدهای تعهدی خود را تحویل داد

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: خوشبختانه راه و شهرسازی استان حدود ۴۱ هزار واحد مسکن مهر را که تعهد کرده بود به متقاضیان تحویل داده است و قرار بر این است تا مراسم اتمام تحویل این واحدهای مسکونی به زودی در اردبیل برگزار شود.

حیدری افزود:‌ در حال‌حاضر حدود ۲۰۰ واحد مسکن مهر در استان نیمه‌تمام مانده است که آن هم مشکلاتی دارد که هم‌اکنون این مشکلات در دست بررسی برای حل و برطرف‌سازی است.

وی از ارائه تسهیلات ویژه به بافت‌های فرسوده در استان خبر داد و تصریح کرد: در حدود ۳۰ درصد شهرهای استان بافت‌های فرسوده وجود دارد که انتظار می‌رود خانواده‌های واجد شرایط از تسهیلات بافت فرسوده استفاده کننددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up