• شناسه خبر : 35634
  • تاریخ انتشار : 16 شهریور 1399 - 02:45

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد ۱۵۰۰۰ نفر در بخش تعاون استان اردبیل به مشغول به کار و فعالیت اقتصادی هستند.

قاسم رحیمی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد ۱۵۰۰۰ نفر در بخش تعاون استان اردبیل به مشغول به کار و فعالیت اقتصادی هستند.

 قاسم رحیمی همزمان با هفته شروع کرونا جمع خبرنگاران گفت: بر اساس آخرین گزارش از حوزه تعاون تعداد ۱ هزار ۸۰۰ شرکت تعاونی در استان اردبیل در حال فعالیت اقتصادی می باشند که از این تعداد ۴۵ درصد مربوط به حوزه کشاورزی، ۳۶ درصد مربوط به حوزه خدمات و ۱۹ درصد شامل حوزه صنعت است.

وی با اشاره به اینکه فعال سازی و تعیین تکلیف شرکت های تعاونی راکد از موارد هدف گذاری شده برای حوزه تعاون است افزود: در سال گذشته تعداد ۲۴ شرکت تعاونی راکد به چرخه فعالیت اقتصادی بازگردانده شد و در سنوات اخیر نیز تعداد ۱۲۲ شرکت تعاونی راکد نیز فعال سازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بابیان ظرفیت بالای شرکت های تعاونی در جذب سرمایه های خرد تصریح کرد: در سال گذشته شرکت های تعاونی تولیدی و مرزنشینان استان اردبیل سرجمع موفق به صادرات ۳۲ میلیون دلاری شدند.

رحیمی اظهار کرد: هم اکنون تعداد ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم در بخش تعاون استان اردبیل مشغول به کار و فعالیت اقتصادی هستند که با جذب سرمایه های اندک مردمی و تشکیل شرکت های تعاونی نوع جدید این تعداد قابلیت افزایش دارد.

وی با اشاره با موفقیت شرکت تعاونی استان اردبلی در جشنواره تعاونی های برتر سال گذشته گفت: تعداد ۵ شرکت تعاونی در استان اردبیل به جهت عملکرد موفق توسط معاون اول رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجلیل شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up