• شناسه خبر : 35641
  • تاریخ انتشار : 16 شهریور 1399 - 02:46

نماینده مجری طرح آبرسانی به مشگین‌شهر از شتاب عملیات آبرسانی مشگین‌شهر با تامین اعتبار خبر داد.

آبرسانی

حسن کروبیان افزود: این اعتبار بر اساس قانون استفاده از امکانات کشور و توزیع عادلانه و توازن منطقه‌ای اعتبارات مالی با پیگیری‌های مسوولان استان برای طرح آبرسانی مشگین‌شهر اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون آب آشامیدنی شهر مشگین‌شهر از نهر خاتون و رودخانه خیاوچای تامین می‌گردد، گفت: با توجه به اینکه آبگیر و خط لوله انتقال آب از رودخانه خیاوچای نیاز به مرمت دارد مطالعات فنی برای مرمت این تاسیسات و عملیات اجرایی آن انجام می‌شود.

کروبیان به برنامه‌ریزی بلندمدت برای تامین آب آشامیدنی مشگین‌شهر از سد احمد بیگلو اشاره کرد و افزود: این سد در دی ماه سال گذشته همزمان با سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل افتتاح شد و مطالعه آبرسانی از این سد به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر هم پایان یافته و پیمانکار ذیصلاح نیز برای آغاز عملیات اجرایی آن انتخاب شده است.

وی بیان کرد: با تلاش مدیران شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اجرای پروژه‌های مربوط به طرح آبرسانی مشگین‌شهر فعال شده و برای تامین آب آشامیدنی پایدار مشگین‌شهر در افق سال ۱۴۲۵ برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

کروبیان ادامه داد: طرح آبرسانی به مشگین‌شهر با ۳ پروژه جداگانه با هدف تامین آب شرب و بهداشتی و صنعتی مشگین‌شهر و روستاهای اطراف تا افق ۱۴۲۵ با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد در دست اجراست.

نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین‌شهر گفت: مهم‌ترین فاز این پروژه انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر است که دارای سه مرحله پمپاژ و ۲۰ هزار مترمکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر در ثانیه در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار منتخب می‌باشد.

وی اظهار داشت: با تلاش و پیگیری چند ماهه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و موافقت شرکت مهندسی آب و فاضلاب و سازمان برنامه و بودجه کشور در روزهای اخیر طرح آبرسانی مشگین‌شهر که از سال ۱۳۶۹ دارای ردیف اجرایی در قوانین بودجه سنواتی کشور شده بود جزو طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب آشامیدنی شد.

وی افزود: تمام تلاش‌ها در شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بر این است که با دریافت تخصیص اعتبار لازم از محل طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب آشامیدنی و نیز توازن منطقه‌ای ، افزایش اعتبار ردیف اجرایی طرح و دریافت منابع مالی مورد نیاز از اعتبارات مدیریت بحران کشور اقدام موثری برای تسریع این پروژه انجام شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up