• شناسه خبر : 35729
  • تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 - 09:22

مدیر حوزه علمیه استان اردبیل گفت: سند ۲۰۳۰ به دنبال ترویج سبک زندگی و فرهنگ غربی است و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مهمی برای تلقین افکار عمومی به سمت مادی‌گری و زندگی غربی در حال انجام است.

عزاداری عاشورا

حجت‌الاسلام مهدی نوروزی ظهر امروز در دیدار با طلاب و روحانیون اردبیلی اظهار داشت:  سند ۲۰۳۰ به دنبال ترویج سبک زندگی و فرهنگ غربی است و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مهمی برای تلقین افکار عمومی به سمت مادی‌گری و زندگی غربی در حال انجام است.

وی با اشاره به این که غرب درصدد محدود نشان دادن زندگی بشر است گفت: این مسائل را نباید به جوانان تعلیم دهند در این زمینه وظیفه و رسالت روحانیون و علما خطیر و حساس است و اگر غفلت و بی‌توجهی در این زمینه باشد جوانان ما هیچی و پوچی را برای خود می‌قبولانند.

نوروزی ادامه داد: در دنیایی که خداوند انسان را موجودی ابدی می‌داند برخی با ابزارهای رسانه‌ای خود به دنبال ترویج فرهنگ نشأت گرفته از غرب در دل جوانان هستند که این مسئله باید با مبنای تربیتی اسلامی آمیخته شود و در فضای مجازی جوانان را به سمت برنامه‌های اسلامی و دینی بکشانیم.

وی اظهار کرد: نباید دشمنان و استکبار جهانی با نگاه محدود و مادی اهداف والا و مقدس انقلاب اسلامی را کمرنگ جلوه دهند و در این زمینه هر یک از افراد که خود را در جامعه اسلامی در برابر دین شهدا مسئول می‌دانند باید تلاش خود را برای ادای این مسئولیت انجام دهند.

مدیر حوزه علمیه اردبیل گفت: دشمنان از هیچ فرصتی برای منحرف کردن ذهن جوانان ما دست برنمی‌دارند و در زمانی که تاسوعا و عاشورا با وضعیت کرونایی برگزار می‌شود این مهم بر همگان ثابت شد که هدف دشمنان از بین بردن ریشه حسینیت و تشیع در جامعه اسلامی بود.

وی افزود: آگاهی و اطلاع‌رسانی یک اولویت اساسی است و در این زمینه نباید کم‌ترین سهل‌انگاری انجام شود چرا که هر اقدامی هر چند ساده اما اشتباه می‌تواند جامعه اسلامی را به انحراف کشانده و اهداف شوم دشمنان را محقق کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up