• شناسه خبر : 35733
  • تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 - 09:04

نماینده مردم اردبیل با اشاره به مشکلات اقتصادی فعلی و اهمیت رونق تولید گفت: رسیدگی به موضوع کارخانه «سبلان پارچه اردبیل» الزامی است و تلاش می‌کنیم در سفر آتی رئیس قوه قضاییه به استان خبرهای خوشی به مردم استان بدهیم.

صدیف بدری

صدیف بدری با اشاره به اهمیت فعال کردن واحدهای صنعتی راکد در سال جهش تولید در راستای فرمایشات مقام  معظم رهبری موضوع رسیدگی و تعیین تکلیف کارخانه «سبلان پارچه اردبیل» که یک مطالبه عمومی است در دستور کار مقامات و مسئولان استان قرار گرفته و در تلاشیم با هماهنگی با قوه قضاییه در سفر آتی رئیس قوه قضاییه به استان اردبیل خبرهای خوشی به مردم بدهیم.

بدری در ادامه افزود: این کارخانه که به دلیل مشکلات اقتصادی و بدهی‌ به یکی از بانک‌های کشور مدتی است امکان فعالیت نداشته درحالی که روزگاری به عنوان یکی از نمادهای اصلی صنعتی استان شناخته شده بود و صدها نفر از جوانان و متخصصان کشورمان در آن مشغول به کار بودند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: صنعت نساجی یکی از پتانسیل‌های اصلی کشورمان در بخش تولید است و با درنظر گرفتن امکان تولید پنبه ایران کارخانه مذکور می‌تواند سالانه علاوه بر صرفه‌جویی ارزی  زمینه ایجاد ارزش افزوده مناسبی را هم برای اقتصاد ایران مهیا کند.

وی معتقداست، استفاده از ظرفیت‌های موجود و با درنظر گرفتن همت قوه قضاییه در حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها به دلیل بدهی‌های مالی فرصتی است که نباید از آن غافل شد و انشاء الله به زودی سیاست حمایتی قوه قضاییه از تولید منجر به فعال شدن کارخانه با تمام ظرفیت می‌شود.

دبیر کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درباره سایر واحدهای تولیدی راکد استان نیز تصریح کرد: در آخرین جلسه‌ای که با مسئولان استانی برای ایجاد تحرک در تولید استان داشتیم؛ قرار براین شد تا با تهیه فهرستی از واحدهای صنعتی  درگیر مشکلات اقتصادی در سفر آتی رئیس قوه قضاییه ضمن بررسی شرایط آنها زمینه فعالیت مجدد این واحدها با هماهنگی این نهاد مهیا شود.

وی به خبرنگار ما گفت: رویکرد قوه قضاییه در حمایت از تولید امسال این بوده که به هیچ عنوان حتی یک واحد تولیدی به دلیل بدهی‌های معوق بانکی تعطیل نشود و با استفاده از قانون آنطور برنامه‌ریزی شود که کارخانه با ادامه حیات اقتصادی خود نسبت به پرداخت بدهی‌های خود گام بردارد.

بدری با اشاره به ظرفیت‌های کارخانه سبلان پارچه اردبیل اظهار داشت: این کارخانه به عنوان یکی از نمادهای صنعتی استان در میان مردم شناخته می‌شود و اگر بتوانیم دوباره این کارخانه را فعال کنیم قطعا امیدی تازه در کالبد اقتصادی و تولید منطقه تجربه می‌شود و در ادامه زمینه توسعه صادرات غیر نفتی استان هم مدنظر داریم.

دبیر کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی  تاکید کرد: سبلان پارچه به عنوان یکی از مجهزترین و کامل‌ترین کارخانه‌های نساجی ایران و خاورمیانه است که علی‌رغم داشتن ظرفیت اشتغال ۵ هزار نفری در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و احیای ظرفیت تولید این مجموعه مطالبه‌ای عمومی است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت دفتر تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه در مدیریت بحران موجود در کارخانه سبلان پارچه اردبیل اظهار امیدواری کرد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است و با ورود مستقیم ریاست قوه قضائیه این مجموعه عظیم تولیدی تعیین تکلیف شده و با ظرفیت کامل به چرخه تولید باز گردد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up