• شناسه خبر : 35736
  • تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 - 11:52

مدیر کل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مسمومیت با مونوکسید کربن افزایش۱۳۳ درصدی را نشان می دهد.

 

گازگرفتگی
فرخی تصریح کرد: در چهار ماهه اول سال جاری ۷ نفر شامل ، ۲ زن و ۵ مرد بر اثر مسمومیت با مونواکسید کربن جان خود را از دست داد ه اند، که بیشترین تلفات مربوط به ماه اردیبهشت گزارش شده است که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۲ زن و ۱مرد بوده است که افزایش ۱۳۳ درصدی مرگ و میر بر اثر مسمومیت را حکایت می کند ، در مجموع طی سال گذشته ۱۳ نفر، ۷ زن و ۶ مرد با این گاز جان خود را از دست دادند.

وی گفت: مسمومیت با مونواکسیدکربن به وسیله انواع وسایل گازسوز از جمله بخاری، آبگرمکن، پیک نیک و حتی زغال ایجاد می‌شود که اغلب در زمستان شاهد این اتفاق هستیم ولی با وجود این امر ، فوت ۷ نفر در چهار ماهه اول سال که فصول گرم سال هستند ،هشداری برای مسئولین را بهمراه دارد .

مدیرکل پزشکی قانونی استان تاکید کرد: در صورت استفاده از وسایل گرمایشی مانند بخاری و شومینه، نباید تمامی روزنه‌های جریان هوا در منزل و به ویژه اتاق خواب مسدود شود . از نصب آبگرمکن در حمام، روشن کردن شعله‌های اجاق گاز در آشپزخانه جهت گرم نگه داشتن محیط داخل خانه، جدا خودداری شود. رعایت نکات ایمنی در هنگام نصب و راه اندازی وسایل گازسوز و گرمایشی می تواند بازدارنده بسیاری از مرگ و میرها ی ناشی از قاتل خاموش باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up