• شناسه خبر : 35750
  • تاریخ انتشار : 18 شهریور 1399 - 12:04

رئیس بنیاد مسکن مشگین شهر گفت: با توجه به اینکه دهیاران همچون شهرداری‌ها دارای پلیس ساختمان نیستند لذا انتظار می رود از دهیاران در بحث ساخت و ساز غیر مجاز حمایت شود.

روستا

 

مهدی وکیلی گفت: عمده ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان مشگین شهر در روستاها صورت می‌گیرد ولی چون دهیاران از قدرت لازم جهت برخورد با این مسائل برخوردار نیستند پیشگیری و برخورد با مساله ساخت و ساز غیر مجاز صورت نمی‌گیرد.

وی با انتقاد از اجرای احکام قضائی توقف ساخت و ساز از سوی مأمورین نیروی انتظامی در روستاها اظهار کرد: با توجه به اینکه دهیاران از نظر قانونی در روستاها در حد شهرداران شهرها هستند ولی متأسفانه موقع ابلاغ نامه توسط دهیاران به پاسگاه، مأمورین پاسگاه جهت اجرای حکم قضائی برای توقف ساخت و ساز غیر مجاز به روستاهای مورد نظر نمی‌روند که انتظار داریم این مشکل هر چه سریع‌تر حل شود.

رئیس بنیاد مسکن مشگین شهر با اشاره به لزوم حمایت از دهیاران در بحث ساخت و ساز غیر مجاز اذعان کرد: با توجه به اینکه دهیاران همچون شهرداری‌ها دارای پلیس ساختمان نیستند، انتظار می‌رود دادگستری شهرستان به خصوص دادستانی مشگین شهر حمایت قضائی از دهیاران جهت مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up