• شناسه خبر : 35753
  • تاریخ انتشار : 18 شهریور 1399 - 12:00

رئیس سازمان صمت استان اردبیل از توسعه و رونق معادن استان اردبیل خبر داد.

معدن
رامین صادقی اظهار کرد: بخش معدن و صنایع معدنی، همواره در کنار کشاورزی مهم‌ترین پیشران اقتصادی محسوب‌ شده و سهم غیرقابل انکاری در طرح‌ریزی‌های اقتصادی و صنعتی ایفا می‌کند.
وی افزود: توسعه و رونق معادن استان اردبیل در دستور کار قرار دارد و در این راستا طی جلسه‌ای که با حضور معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت و استاندار اردبیل برگزار شد، برنامه‌های بخش معدن در پهنه‌های معدنی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت تصمیمات لازم برای توسعه و رونق معادن استان اردبیل اتخاذ گردید.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: بخش معدن با توجه و برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند نقش مهمی را در توسعه اقتصادی استان بازی کند.
صادقی تصریح کرد: بخش معدن قادر است به عنوان محرکی قوی در توسعه بخش خصوصی مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به منطقه‌ای بودن اشتغال در بخش معادن، اشتغالی که معادن ایجاد می‌کنند عملاً منجر به افزایش اشتغال و کاهش درصد بیکاری می‌شود.
وی گفت: هرچند بخش معدن و صنایع معدنی سرمایه‌بر است اما شغلی که ایجاد می‌کند بسیار پایدار و تخصصی بوده که این موضوع در اقتصاد نقش بسیار مهمی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up