• شناسه خبر : 35771
  • تاریخ انتشار : 18 شهریور 1399 - 12:58

فرماندار پارس آباد گفت: هیچ ضرورتی به حضور دانش آموزان در تمامی ایام هفته در مدارس نیست.

دانش آموز مدرسه
ابراهیم امامی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پارس آباد عنوان کرد: بیماری کرونا تمامی ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و حتی سیاسی را در جهان تحت تأثیر قرار داده و آموزش و پرورش نیز به شدت از این پدیده تأثیر پذیرفته اما این محدودیت‌ها نباید برنامه‌های آموزشی را متوقف سازد.
وی با تاکید بر استفاده از ایده‌های نو در این ایام بیان کرد: وضعیت پیش آمده از شیوع بیماری کرونا خلاقیت و پژوهش و ابتکار عمل را در جامعه خصوصاً در زمینه آموزش و پرورش افزایش داده و باید با تلاش مضاعف تهدید به وجود آمده را به فرصتی برای ارتقای آموزش و پرورش تبدیل کنیم.
فرماندار شهرستان پارس‌آباد تصریح کرد: وضعیت شهرستان به گونه‌ای است که باید آموزش به صورت تلفیقی از حضوری و غیر حضوری و سامانه شاد و صدا و سیما انجام شود و با افزایش فواصل تحصیل و کاهش زمان، بهره وری آموزشی را افزایش دهیم و پیشگیری از شیوع کرونا نیز باید جزو اولویت مدیران و معلمان در مدارس باشد.
امامی تاکید کرد: هیچ ضرورتی به حضور دانش آموزان در تمامی ایام هفته در مدارس نیست و اساس بهره‌وری و افزایش کارایی آموزش در شرایط بهداشتی که سلامت دانش آموزان را تأمین نمایند باید مدنظر قرار گیرد.
وی از نقش مهم دانش آموزان در مقابله با بیماری کرونا و قطع زنجیره شیوع این بیماری در جامعه سخن گفت و افزود: دانش آموزان باید به عنوان سفیران ارتقا سلامت تربیت یافته و با فرهنگسازی رعایت نکات توصیه شده توسط کادر درمان در جامعه کمک‌های بزرگی برای برون رفت از شیوع گسترده کرونا و مدیریت بحران انجام دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up